PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Myśliwy skazany za usiłowanie uśmiercenia leśnych zwierząt

Myśliwy skazany za usiłowanie uśmiercenia leśnych zwierząt Fot. Shutterstock

Więzienie w zawieszeniu, 5-letni zakaz polowań, 5 tys. zł nawiązki - to kara dla myśliwego z województwa podlaskiego, oskarżonego o usiłowanie uśmiercenia dzikich zwierząt. Sąd uznał, że to oskarżony zawiesił w lesie mięso naszpikowane haczykami wędkarskimi.Sąd Rejonowy w Białymstoku zajmował się zdarzeniem z przełomu lutego i marca 2016 r. w Puszczy Knyszyńskiej. Spacerowicz odkrył tam zawieszony na drzewie duży kawałek mięsa. Jak się okazało, był on naszpikowany haczykami i kotwiczkami wędkarskimi, co stanowiło śmiertelne zagrożenie dla leśnych zwierząt, zwłaszcza drapieżników i ptaków.

Sprawą zainteresowała się Straż Leśna; w pobliżu tego miejsca strażnicy odkryli urządzenie rejestrujące, tzw. fotopułapkę. Podejrzenia padły na myśliwego z Sokółki. Choć mężczyzna nie przyznał się do zawieszenia mięsa i twierdził, że należącą do niego fotopułapkę umieścił tam, by znaleźć sprawcę, sąd uznał, iż ciąg poszlak zamyka się i prowadzi właśnie do tej osoby.

Skazał mężczyznę na pół roku więzienia w zawieszeniu, 2-letni zakaz posiadania zwierząt, 5-letni zakaz udziału w polowaniach; orzekł też 5 tys. zł nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Wyrok nie jest prawomocny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Prokurator 2017-10-05 22:35:52
  Ciąg poszlak wskazuje ze głupek z tego sędziego
 • rolnik polski 2017-10-05 08:55:49
  @Zootechnik a Czy jest jakaś bioasekuracja dla myśliwych, maty przed wjazdem do lasu, zmiana ubrania, ogrodzenie itp. Bo z tego co wiem nic im nie nakazano. Więc roznoszą ASF gdzie tylko się da. Teraz mamy sezon na polowania zbiorowe, myśliwi tłumnie ruszą w las. Myśliwi z zachodniej części kraju będą gościć na polowaniach na wschodzie, myśliwi ze wschodu udają się na gościnne polowania na zachód. Czym to się skończy łatwo przewidzieć ASF zostanie rozwleczony po całym kraju bo myśliwych żadna bioasekuracja nie dotyczy. Więc proszę za przeproszeniem nie pie...yć kto jest tu winny roznoszenia ASF. Jeszcze trochę i zabronicie rolnikowi zebrać plony z pola bo jest zryte przez dziki więc jest ryzyko przeniesienia ASF.
 • Zootechnik 2017-10-04 23:00:02
  Bo za ASF odpowiadacie Wy rolniku! Większość z Was nie przestrzega zasad zoohigieny a potem zdziwienie, ze w chlewni ASF. Dzik na chlewnie nie wejdzie!
 • Rolnik z lubelskiego 2017-10-04 22:09:23
  Za ASF nie ma żadnej kary finansowej.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!