PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myśliwy zgubił broń wracając z polowania

Myśliwy zgubił broń wracając z polowania Roztargniony myśliwy po polowaniu zgubił broń foto: Policja

W okolicach Sobótki pod Wrocławiem (woj. dolnośląskie) policjanci zabezpieczyli strzelbę myśliwską, która leżała na poboczu drogi. Okazało się, że zgubił ją roztargniony myśliwy.



O sztucerze poniewierającym się przy gminnej drodze powiadomili policjantów mieszkańcy. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu odnaleźli broń i szybko ustalili jej właściciela. Okazał się nim 46-letni myśliwy, który niezwłocznie zgłosił się po zgubę na komisariat.

Okazało się, że gdy wracał z polowania położył broń na dachu auta. Po chwili o niej zapomniał, wsiadł do samochodu i pojechał do domu. Sztucer zaś spadł z dachu i został na poboczu drogi.

Mężczyzna za swoją nieostrożność odpowie teraz przed sądem. Grozi mu cofnięcie pozwolenia na posiadanie broni, a także kara nawet do roku pozbawienia wolności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (116)

  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-11-25 13:08:14
    Do Yugo...
    Po pierwsze - chodzę po chodniku nienależącym do ciebie ! Tak samo jak ty jeżdzisz rowerem z rodzinką, po drogach gminnych lub ścieżkach rowerowych należących
    do gminy, w której ja płacę podatki :)
    Po drugie - jak chcesz wchodzić na moją ziemię to płać ! Tak samo jak ja musiałbym zapewne zapłacić, gdybym wszedł do twojego M3 z buciorami, usiadłbym sobie
    w fotelu i włączył telewizor, a do tego popijałbym sobie winko domowej roboty, które zabrałem z barku w twojej meblościance :)

    Myśl logicznie człowieku :)
  • Yugo 2018-11-25 13:07:58

    Polska to kraj o jeszcze początkującej demokracji, po drugie jak ostatnio media piszą,... dla państw tzw starego kontynentu nasz kraj jest traktowany jako kolonia i państwo drugiej prędkości, czyli świadomego wyzysku.
    Dwa dni temu pani Merkel powiedziała aby nowe państwa Unii pozbyły się narodowej suwerenności na rzecz,...Unii
    Jak sobie przypominam nie do takiej Unii wchodziliśmy.

    Dlatego organizacje ekologiczne pozakładały w Polsce swoje odziały tylko po to, aby pod przykrywką i szczytnymi hasłami ochrony członkowie ścisłego zarządu mogli zarabiać niebotyczne kwoty.
    Przykładem jest WWF Polska czy Grenpease Polska. jak piszą media członkowie zarządu którymi są obcokrajowcy zarabiają po 90 tysięcy złotych ,...miesięcznie.
    Gdyby niemieckie społeczeństwo dowiedziało się że w ich organizacji o profilu ekologicznym członkowie zarządu zarabiają 20 tys Euro miesięcznie to byłby wielki skandal.
    Natomiast tu w Polsce nikt ich nie rusza.

    Gdy przed laty wybuchła sprawa słynnej Rospudy ekolodzy chodzili po
    wsiach i namawiali miejscowych mieszkańców do przywiązywania się do drzew płacąc za dniówkę 500zł, co w tamtych czasach było sporą kwotą.

    Jak wiewiórki donoszą polskie organizacje ekologiczne mają swoich stałych współpracowników którzy na co dzień są bezrobotni, są pod telefonem, jak trzeba gdzieś zrobić protest to oni są zawsze,... do usług, mają posiłek podróż i wynagrodzenie od 500 do 700zł dziennie. Oczywiście na dzień przed takim protestem powiadamiane są media aby nagłośnić akcję na cały kraj.

    Skąd mają pieniądze,.. z państwowych dotacji, odpisów 1% podatku, dobrowolnych darowizn starszych kobiet emerytek mających w swoim domu pieska lub kotka, itd.
    Pozdrawiam rolników
    • Ab 2018-11-25 15:25:10
      To ten nasz kraj już całkiem schodzi na psy. Takie pieniądze dla ekologów, a tak Ziobro szuka sprawiedliwości, z Kaczyńskim. A tu zamiast przeznaczyć te pieniądze na dziki, wilki to płacą jakimś idiotom co wiarza się do drzewa.
    • Anna 2018-11-25 15:28:43
      Brawo, takie pieniądze, 90 tyś na to miesiąc, tak niby chcą dogonić zachód, tylko coś mi się wydaje iż nasi rządzący uwsteczniaja się.
  • Yugo 2018-11-24 20:43:16
    Baca,...... Ja po obwodzie poruszam się samochodem po drogach polnych lub leśnych, może są przypadki że jeżdżą po polu, tego nie neguję, w każdym środowisku znajdzie się ktoś kto narusza i łamie obowiązujące zasady.
    Polowałem od Mazur po Bieszczady i nigdy nie wjechałem bezpośrednio na pole.
    Jeżeli Nadleśnictwo odmówiło wglądu w plany hodowlane koła, nic na to nie poradzę, Lasy Państwowe to jednostka rządowa.
    Jak wcześniej pisałem Lasy Państwowe decydują ile zwierzyny powinno być na danym obszarze i ile zwierzyny należy odstrzelić.
    Uważam że rolnicy i myśliwi są w podobnym systemie prawnym,...rolnicy według prawa mają dzierżawę ziemi na 99 lat, moje koło istnieje 70 lat i dzierżawi niezmiennie ten sam obszar z niewielką korektą, jednak umowy dzierżawne koła są odnawiane niezmiennie co 10 lat.

    Co do liczenia zwierzyny ,..w ubiegłym roku na liczenie przyjechało z ramienia LP 10 leśników każdy z GPS w ręku, do tego 7 ekologów, wyszło na to że mamy zmniejszony plan pozyskania zwierzyny płowej.
    Co do dzików założenia są takie, 1 dzik na 1tys ha w ramach przeciwdziałania ASF, czyli moje koło ma mieć 26

    Co do ekologów ,...to młodzież która została przywieziona busem i odpowiednio opłacona, dla tych młodych ludzi to źródło zarobku.
    Bo jak wróbelki ćwierkają za taki dzień stawka jest 600- 700zł
    Pozdrawiam rolników
    • Anna 2018-11-25 07:07:39
      Do @Yugo, też pozdrawiam Cię, jako Rolniczka, tylko zastanawiam się nad tym, iż tyle ekolodzy dostają pieniędzy za jeden dzień nazwijmy to pracy... Kto to ustala?
    • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-11-25 13:46:07
      Yugo napisał :
      " ... Uważam że rolnicy i myśliwi są w podobnym systemie prawnym,...rolnicy według prawa mają dzierżawę ziemi na 99 lat... "

      CZŁOWIEKU, CZYM TY SIĘ UJARAŁEŚ , A MOŻE POCHODZISZ Z INNEJ PLANETY ???? :))))))))))))))))))))))))))))))))
      • Anna 2018-11-25 14:31:37
        Moje pytanie tyczylo ekologów, a Ty mi z takim czymś wyskakujesz, ujarany, dobrze czujesz się, że w taki sposób piszesz do mnie.
  • Yugo 2018-11-24 14:32:54
    Do ,...prawicowy rolnik

    A czy ty rolniku płacisz za chodzenie po miejskich ulicach, a jak przejedziesz ulicą lub przejdziesz chodnikiem przed moim domem, który codziennie sprzątam, odśnieżam itd to płacisz za wejście na mój chodnik ?
    Czy miasto żąda od ciebie opłaty za jazdę samochodem po ulicy i chodzenie po ulicach lub korzystanie z miejskiego parku ?

    Płacę podatek gruntowy do kasy miasta, to według twojej teorii też mogę żądać opłaty od was rolników za chodzenie ulicami mojego miasta, i żądać od was rekompensaty.
    Natomiast ja Yugo płacę za wejście na twoje pole,..a ty za wejście na mój chodnik nic nie płacisz.
    System tenuty dzierżawnej płaconej do gminy jest najbardziej sprawiedliwym systemem. Za te pieniądze twoje dzieci chodzące do szkoły mają kupione pomoce naukowe w szkole, prąd, dopłata do wodociągu itd
    Jak podaje Agencja Restrukturyzacji średnia powierzchnia polskiego gospodarstwa rolnego jest 10.65 ha
    Żaden dzik nie utrzyma się na tak malutkiej powierzchni nie mówiąc o jeleniach. A nie wszystkie pola przylegają do lasu na, które wychodzi zwierzyna, to chciałbyś kasę tylko za to że masz trochę ziemi.

    Moje koło dzierżawi 26 tys ha a ty masz tylko /średnio/ 10.65 ha to kropelka w stosunku do gospodarki łowieckiej którą prowadzimy, a może właśnie być na odwrót

    Jeżeli chodzi o wgląd w plany hodowlane kół łowieckich polecam się udać do regionalnego nadleśnictwa` i tam uzyskać informację.
    Proszę mi powiedzieć rolniku prawicowy,... czy koło łowieckie domaga się wglądu w plany rozwojowe twojego gospodarstwa.

    System tenuty z tytułu dzierżawy w formie bezpośredniej i zwierzyna własnością rolnika który posiada 10.65 ha statystycznie to pomysł utopijny.
    Rząd i i parlamentarzyści zdają sobie z tego sprawę, i przez najbliższą dekadę nic się nie zmieni.

    • baca 2018-11-24 17:47:57
      @Yogo mnie nic nie płacicie tylko pole mi niszczycie autami jak jedziecie na polowanie.
    • nn 2018-11-24 18:59:01
      Widzisz Yugo, mam z nadleśnictwa pisemną odmowę dostępu do planów łowieckich- to jedno. Drugie: chodziło mi nie o wgląd w prywatne konta członków koła łowieckiego, tylko o to ile "państwowej" zwierzyny koło zinwentaryzowało, ile zamierza ustrzelić, a ile hodować dalej, w tym na mojej ziemi. A tutaj są bardzo duże wątpliwości co do rzetelności tych danych.
    • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-11-25 12:58:34
      Po pierwsze - chodzę po chodniku nienależącym do ciebie ! Tak samo jak ty jeżdzisz rowerem z rodzinką, po drogach gminnych lub ścieżkach rowerowych należących
      do gminy, w której ja płacę podatki :)
      Po drugie - jak chcesz wchodzić na moją ziemię to płać ! Tak samo jak ja musiałbym zapewne zapłacić, gdybym wszedł do twojego M3 z buciorami, usiadłbym sobie
      w fotelu i włączył telewizor, a do tego popijałbym sobie winko domowej roboty, które zabrałem z barku w twojej meblościance :)

      Myśl logicznie człowieku :)
      • Leśny 2018-11-25 13:11:20
        Wiesz ja mogę polować tylko w lesie dla przyjemności. Co mnie obchodzą dziki które idą na Twoje pole? A za drogę polną Ty nie płacisz to miej pretensje do wszystkich co nią idą czy jadą z miasta? Miej swoje prywatne pole i niech Ci zwierzyna wszystko zje nic mnie to nie obchodzi. Ja sobie zapoluje kiedy chcę na zwierza który wypasł się na Twoim polu. Myśl logicznie chłopie:)
  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-11-24 08:20:42
    Dziś koła łowieckie płacą czynsze za dzierżawy obwodów łowieckich do starostwa! Płacą staroście za to, że naruszają naszą własność i włażą nam na pola !
    Czas najwyższy zmienić prawo ! Czynsze muszą spływać do nas - do właścicieli ziemi ! Lobbujmy za tym !
    Sorry za mały "offtop" :)
    • nn 2018-11-24 08:56:24
      Czynsze spływają do gmin, a starosta jest organem, który wydzierżawia między innymi moją ziemię kołu łowieckiemu. Nawet nie mam prawa wiedzieć jak wyglądają plany łowieckie, nie mówiąc o możliwości wpływania na proces inwentaryzacji, panowania i pozyskania zwierzyny.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 52.91.245.237