Zamknięto IX edycję konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.  Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Zwycięzców w kategorii zakładów rolnych poznaliśmy wcześniej, teraz KRUS podał laureatów w kategorii gospodarstw indywidualnych.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 1140 gospodarstw indywidualnych. Wcześniej wyłoniono laureatów wojewódzkich. 16 wybranych gospodarstw zwizytowała Centralna Komisja Konkursowa powołana przez prezesa KRUS. Oceniano porządek, stan budynków, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw.

Zwycięzcami zostali Małgorzata i Henryk Fitowie z miejscowości Kędzie w województwie dolnośląskim. Dwa równorzędne II miejsca przyznano Elżbiecie i Kazimierzowi Czacharowskim w Tuszewa oraz Halinie i Jerzemu Karczom z Koszwał. Na dwóch równorzędnych III miejscach znaleźli się Maria i Marian Szczechowicze ze Starego Młodochowa i Elżbieta i Józef Szulikowie ze Świerklan.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Bednarach podczas AGRO SHOW 2011.

Podobał się artykuł? Podziel się!