PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Naukowcy omówią transformację zachodzącą w rolnictwie

Autor: PAP

Dodano: 17-06-2013 09:21

Tagi:

Ponad dwustu naukowców i praktyków z całego świata przyjedzie w lipcu na światowy kongres naukowy organizowany w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kongres poświęcony będzie transformacjom zachodzącym w rolnictwie.Kongres odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2013 roku. Jego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o zmianach we Wspólnej Polityce Rolnej, przyszłość małych gospodarstw, wyzwaniach rynku żywności, czy przekształceniach w rolnictwie w różnych regionach świata.

W każdej z sesji plenarnych referaty mają wygłosić osobistości ze świata nauki i polityki, m.in. prof. Leszek Balcerowicz, dr Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, prof. Edward Gacek, a także ekonomiści rolni, tacy jak prof. Gerhard Schiefer (Uniwersytet Bonn), prof. Scott Rozelle (Uniwersytet Stanford), prof. David Harvey (Uniwersytet Newcastle). O perspektywach rozwoju technologicznego w rolnictwie mówić będą przedstawiciele znanych firm produkujących dla rolnictwa - John Deere, ZA Puławy, Syngenta. Zaplanowano także wystąpienia rolników z różnych krajów, w tym z Polski.

Kongres International Farm Management Association (IFMA) jest organizowany od 1971 roku, pierwszy raz odbył się w Wielkiej Brytanii. Kongresy IFMA odbywają się co dwa lata, w różnych krajach i na różnych kontynentach. W tym roku, po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie. Każdy Kongres IFMA przyciąga uczestników z całego świata i ze wszystkich kontynentów, reprezentujących zarówno sektor produkcji rolniczej, jak i pracowników nauki, decydentów politycznych, przedstawicieli firm zaopatrzenia rolnictwa, przetwórstwa i handlu, a także organizacji zaangażowanych w rozwój agrobiznesu i obszarów wiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!