PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nie ma aresztu dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety

Nie ma aresztu dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 05-10-2018 10:04

Tagi:

Wobec myśliwego, podejrzanego o postrzelenie kobiety, kołobrzeska prokuratura nie wnosiła do sądu o tymczasowy areszt. Nie było ku temu podstaw – powiedziała PAP prokurator rejonowa w Kołobrzegu Barbara Stolińska-Filipczak.



- Nie wnosiliśmy o tymczasowy areszt z uwagi na to, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia. Nie było też przesłanek wynikających z Kodeksu postępowania karnego, bo zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności  - powiedziała w piątek prokurator rejonowa w Kołobrzegu.

Barbara Stolińska-Filipczak dodała, że w tym przypadku nie ma obawy matactwa czy ukrywania się przez podejrzanego, bo to człowiek zameldowany na stałe w powiecie kołobrzeskim.

Podejrzany w czwartek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Zatrzymany został przez policję dzień wcześniej.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22 w miejscowości Bezpraw pod Kołobrzegiem. Mężczyzna, który brał udział w polowaniu miał przypadkowo postrzelić kobietę, kierującą samochodem. Kula przebiła karoserię samochodu i raniła jej nogi. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła, mają charakter ran postrzałowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (81)

  • rolnik sam w dolinie 2018-10-07 00:17:24
    najwyżej się odda w dzierżawę jak zygmunt czy żyjący z krowiarza za 3 tyś i niech się inni martwią
  • Yugo 2018-10-06 22:45:58
    RRo,... nie zwracaj uwagi na niektóre komentarze, jesteś dobry w tym co robisz i piszesz, rób swoje.
    Ja również nie zwracam uwagi na niektóre komentarze, będę cały czas wyjaśniać rolnikom że nienawiść społeczna do niczego dobrego nie prowadzi. Tylko współpraca wszystkich środowisk może doprowadzić do sukcesu.
    Arogancja w stosunku do innych często jest zgubna, może sytuacja się odwrócić, a wy panowie rolnicy będziecie szukać pomocy wśród innych grup społecznych.
    Jak historia pokazuje a często jest przewrotna może przyjść taki moment że mogą zrobić z was ...kułaków, tak jak kiedyś było, lub was ograbić jak niedawno zrobiono z OFE
    Oczywiście nie wszystkich można przekonać tak samo jak nie można było przekonać Lenina do kapitalizmu.
    Natomiast jest jeszcze druga wersja, na internetowych witrynach instalują się rosyjscy trole których zadaniem jest skłócanie społeczeństwa w ramach wojny hybrydowej



    • RRo 2018-10-06 23:35:25
      cześć Yugo, dzięki, zachowuję dystans, ale to nawet zabawne jest czasem.
      Zupełnie FANTASTYCZNY jest nowy (może rosyjskii troll?) prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolicki” latyfundysta posiadający olbrzymie tereny na obszarze trzech (!) województw, zajmujący się induktywną logiką filozofii prymatu egzystencji, który uważa że myśliwi to mordercy, a jednocześnie od tak „podłych morderców” chciałby pieniądze za dzierżawę, i maja mu ja płacić wbrew ustawie. Nie wie jeszcze widocznie, że ustawy uchwala Sejm.
      Ale do rzeczy. Ja też jestem przekonany, że to kwestia tylko kilku lat i rolnicy staną się dojnymi krowami dla uzyskania wpływów podatków w Polsce. Zawsze to 12 milionów gospodarstw i ok. 14 milionów samozatrudnionych rolników. KRUS i ZUS zostanie wchłonięty przez Narodowy System Dobrobytu i Awansu Społecznego (NSDiAP) i za jakieś 5 lat zacznie się rządowa „propaganda kułaków”. To jest pewne.
      Większość terenów rolnych to „wieczysta dzierżawa”, i może ją łatwo przejąć Skarb Państwa.
      Pierwszym dziś tego zwiastunem jest Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich. Przestudiowałem ją dokładnie, obiecana dopłata 3.000 zł na Koło jest wpisana w ustawie tylko na rok 2018. Zwolnienie od podatku do 100.000 zł dochodu jest obwarowane tak sprytnie, że nikt tego nie przeskoczy. A narzucenie „osobowości prawnej’ Kołom Gospodyń Wiejskich oznacza, że będzie 25.000 nowych podatników tyle jest Kół Gospodyń Wiejskich , z koniecznością NIP i PIT co miesiąc. Nawet szacując po 500 zł podatku rocznie od Koła począwszy od 2019 roku, to daje 12,5 miliona do kasy państwa. Nie zapominajmy jeszcze o księgowości i VAT.

      Wspólna Polityka Rolna i  Polityka Spójności Unii Europejskiej skończy się po 2020. (traktat z 2013 roku). Od roku 2027 Polska będzie płatnikiem netto do Unii europejskiej, a to tylko 9 lat. Dnia 24 września 2018 r. globalna agencja indeksowa FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z Emerging Markets do Developed Markets. (grupa 25 państw). Polska będąc w grupie Developed Markets traci preferencyjne kredyty w International Monetary Fund, International Bank for Reconstruction and Development i International Development Association, z których dotychczas czerpała pełnymi garściami.
      Będzie się działo, obietnice wielkie, a kasy mało.
      • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 00:04:01
        12 mln gospodarstw? Ty się dobrze czujesz jak o dopłaty wnioskuje trochę ponad milion? Ty masz jakieś dane z PRL i cały jesteś zacofany jak te koła łowieckie. Kłamca!
      • RRo 2018-10-07 00:26:34
        Oczywiście „Pogromca nierozważnego Myśliwego” ma racją,
        „zeżarłem” kropki, ma być 1,2 milionów gospodarstw i 1,4 milionów rolników.

        Pozostałe inwektywy pomijam, bo są kretyńskie.

        Ale można policzyć, tak szacunkowo, Morawiecki NIE dopłaci 1.000 zł rocznie dla 1,2 miliona gospodarstw to mu zostaje 1,2 miliarda w kasie, a ZABRAĆ dodatkowo podatku jakiegokolwiek 800 zł rocznie od każdego z 1,4 milionów rolników to daje 1,12 miliarda rocznie. Już mamy 2,32 miliarda. Tu jest pieniądz, i Morawiecki to widzi.
  • Anna 2018-10-06 22:09:23
    Nikt z nas nie jest doskonały, każdy ma wady i zalety, kolega RRo jest jaki jest, pisze to co wie, a czego nie wie to zasięga z literatury fachowej, nikt nie lubi krytyki i nie tylko, i mam świadomość tego że nikomu nie spodobało się to co napisałam, ale każdemu człowiekowi daje się szansę,
    • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 00:06:17
      RRo i fachowa literatura? To skąd te 12 mln gospodarstw? On ma pewnie dane z PRL zacofany błazen.
      • Anna 2018-10-07 11:55:47
        Kolego, gdy pisałam wpis,nie było jeszcze wypowiedzi Rro, popatrz na godz wpisu.
      • Anna 2018-10-07 19:51:15
        Tak nawet bardzo Edziu, wczasy, mam w oborze i nie wiem tylko czy, każdy kto przeczyta nasze wpisy z miasta uwierzy, czy stwierdzi że to jest fikcja. Lubię bardzo to co robię, ale irytują mnie wpisy osób które nie znają życia prawdziwego rolnika, i jest stała krytyka, oraz obraźliwe słowa, których nie będę cytować.
    • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 12:17:31
      Ale co to ma do rzeczy godzina wpisu? Ja odniosłem się tylko do jego zakłamanych danych gdzie podaje 12 mln gospodarstw. Wiem że go bronisz ale bez przesady. Już kobietą musi się biedak zasłaniać?
      • edziu 2018-10-07 12:22:45
        Nie o to chodzi. Do momentu wpisu RRo on dla Anny był wzorem mężczyzny bezbłędny. Jak śmiesz wytykać błędy RRo? Co z tego że pomylił się w liczbie gospodarstw i rolników 10 krotnie? Jeśli tak samo strzela z dubeltówki jak liczbami to strach wychodzić do lasu na spacer.
      • Anna 2018-10-07 13:18:00
        Bez obaw kolego, kobieta ma to do siebie a tym bardziej rolniczka że traktuje każdego z was jak chłopa, z krwi i kości, a nie kalesoniarza, a Rro mojej obrony napewo nie potrzebuje, sam sobie daje radę, zresztą ma swojego kolegę,
      • Anna 2018-10-07 13:29:20
        Edziu, ale się mnie czepiacie, chciałam użyć innego słowa, ale nie wolno, to zapytam tak brakuje Ci przyjemność, jeśli wiesz co mam na myśli, i za to te przytyki,
      • edziu 2018-10-07 15:47:19
        Po prostu nie lubię RRo i mówię o tym głośno. Nie wiem co masz na myśli?
      • Anna 2018-10-07 16:17:49
        Masz Edziu prawo go nie lubić, a co Ja miałam na myśli, damsko-meskie sprawy już tak to ujme, i za to jesteś uszczypliwy w stosunku do mojej osby, tylko nie piszę tego złośliwie, zaznaczam,
      • Edziu 2018-10-07 16:36:02
        Ale spokojnie nie chciałem być uszczypliwy. Chciałem zauważyć że RRo nie jest nieomylny jak mu się wydaje. To raczej On ma jakieś kompleksy wobec rolników bo dziwnie się zachowuje. Ciągle szuka winy rolników i ma ich za mało rozgarniętych. A szkoda bo stawiam flaszkę gdyby dać mu gospodarstwo wiele by nie zdziałał. Tu trzeba być i ogrodnikiem, chemikiem, zootechnikiem, matematykiem i mechanikiem w jednej osobie. A u RRo nadal drzemie stereotyp że rolnik nic nie umie.
      • Anna 2018-10-07 17:05:59
        Edziu, mam świadomość że nie jeden z mieszkańców miasta nie byłby w stanie podołać temu, czym my się zajmujemy, puki żył mój tato wszystkiego mnie nauczył bym dała sobie radę sama na gospodarstwie, ale odszedł zostałam sama i daję radę choć czasami mam dość, bo tylko jestem kobietą,i nie mam postury typowej kobiety na wsi, bo jestem bardzo szczupła i sąsiadki tylko krzyczą kiedy usiądę na (...), przepraszam za ostatnie słowo.
      • edziu 2018-10-07 19:26:14
        No niestety i wielu się nie dowie jak jest na gospodarstwie. Narzekają że muszą pracować 8 godzin i dlaczego wszystkich weekendów nie mają wolnych. O wczasach może nie będę wspominał. Samemu trzeba się niezle nakombinować aby wszystko zrobić a mądra rada starszej osoby zawsze była w cenie czy nawet pomoc.
  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-10-06 20:40:43
    Nie dyskutujcie z użytkownikiem rro. To zapewne jakiś drobnomieszczański warchołek mieszkający w kawalerce z meblościanką z lat 70-tych. To nie jest partner w dyskusji, która ma nam zmieniać świat na lepszy.
    • Jańcio 2018-10-06 20:53:25
      Ale miał mi odpowiedzieć. Obrażać innych potrafi z łatwością. Jakieś tematy utopione głęboko w bagnie wyciąga i wyciąga. Narzuca innym swoje zdanie. Dlatego oczekuję od niego odpowiedzi z jego przecież bardzo dobrze znanego myśliwskiego tematu. Co myśliwskie dziadostwo robiło na moich działkach wyłączonych z obwodu i jakie powinienem jego zdaniem wyciągnąć wobec nich konsekwencje?
  • Jańcio 2018-10-06 20:24:40
    Rro, czemu mi nie odpowiadasz? Nie znasz odpowiedzi?
    • RRo 2018-10-06 20:35:31
      Nie wiem może chcieli Ci pokazać kto tu rządzi. Teraz już wiesz na czym stoisz.
  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-10-06 19:12:01
    Wszyscy pijani debile z dubeltówkami i śmiesznymi kapelusikami z piórkiem to mordercy !
  • Ryk 2018-10-06 11:33:01
    Parę centymetrów obok i kobieta mogła nie żyć... Każdy kto broni myśliwych jest dla mnie mordercą.
    • Bosak 2018-10-06 12:11:12
      Czyli RRo Yugo i Fifa rafa to najwięksi obrońcy Myśliwych. Kompletnie nic sobie z tego nie robią że Kobieta mogła zginąć. Ważne aby Myśliwy był czysty bo jak zawsze on nie chciał. On jest panem i to inni muszą na niego uważać.
  • Bosak 2018-10-06 10:36:22
    RRo bardzo Ci współczuje że przeżyłeś z życiu straszną traumę ale to nie moja wina. Teraz widzę masz wielki uraz skora NASTRASZENIE Myśliwego nazywasz pobiciem. Byłeś tam że wiesz lepiej? A może miałeś taką przygodę i dostałeś? Jak można mylić tak różne dwie rzeczy? Ile Ty masz lat 12????????? A może i mniej bo strasznie mało rozumny jesteś. Zapamiętaj: NASTRASZENIE kogoś to nie pobicie. Ale Ty wiesz lepiej pewnie sam po sobie...
    • RRo 2018-10-06 11:06:01
      Groźby karalne są objawem daleko posuniętego bandytyzmu i mogą wystąpić wszędzie, w miejscu pracy, w szkole jak i przez Internet. Mogą mieć formę słowną lub pisemną (np. listu z pogróżkami). Grożenie pozbawieniem życia, pobiciem, kradzieżą jest groźbą karalną. Zgodnie z art. 190 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz.U. 1997 nr 88 poz. 553 ze zm.) kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę ( np. pobiciem) lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      • Bosak 2018-10-06 11:18:08
        RRo nie ośmieszaj się. Zachowujesz się jak rozkapryszona małolata a gdzie godność mężczyzny? Co dzienne w wielu dziedzinach są tysiące komentarzy i gdyby Policja wszystkim miała się zajmować to wiezień by zabrakło. Pewnie nie mają co robić i teraz będą zajmować się pyskówkami między internautami którzy na oczy się nie widzieli. Lepiej zajmij się zwierzyną która biega po moich nowych zasiewach i je niszczy a podatek i koszty muszę ponieść. Tyle tu piszesz a w tym czasie już byś ubił ze dwa dziki.
  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatne 2018-10-06 08:20:13
    Trzeba zacząć od podstaw. W Polsce prawo postkomunistyczne, które jest do wymiany mówi wprost : Za dzierżawę obwodów łowieckich czynsz dzierżawny płaci się do starostwa ! Czyli, że za każdym razem, kiedy dziadostwo z dubeltówkami włazi na moją własność, płaci czynsz nie mi... - WŁAŚCICIELOWI NIERUCHOMOŚCI - tylko darmozjadom do samorządu !
    Ten relikt prawny Sovietów musi odejść z tego świata wraz z Leninem, Bierutem i Stalinem :)
    • RRo 2018-10-06 10:46:33
      jako reprezentant „Dziadostwa z Dubeltówką” jest mi kompletnie obojętne, komu płacę czynsz dzierżawny. Ustawa przyjęta 1 kwietnia 2018 roku, przez „Prawicowy Katolicki Kapitalistyczny” Sejm, Senat, Prezydenta RP każe mi go płacić do starostwa. Więc płacę zgodnie z ustawą. Ta sama ustawa zezwala mi polować na wszystkich terenach wchodzących w obszar „Obwodu Łowieckiego” tych prywatnych również. Obwód łowiecki ustala „Prawicowy Katolicki Kapitalistyczny” Sejmik Województwa, reprezentant Rządu.
      Ja mogę płacić czynsz do Koła Gospodyń Wiejskich, do PCK czy na plebanii, gdziekolwiek. Ale „wielki piewca świętej własności prywatnej” nie jest w stanie pojąc swym „prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolickim” ograniczonym umysłem, że jakiekolwiek pretensje ma nosić do „Prawicowo-katolickiego kapitalistycznego” SWOJEGO rządu, a nie do Zwykłego Obywatela, który korzysta ze swoich ustawowych praw do polowania na legalnie dzierżawionych terenach.
      Twój „Prawicowo-katolicki kapitalistyczny” Suweren Ustawodawca zmieniał w roku 2018 CZTERY razy ustawę „prawo łowieckie”. I jakoś swoich „prawicowo-katolickich kapitalistycznych” rolników ma w d (….).
      . . Podpisano:. Uczciwy Obywatel płacący terminowi czynsz dzierżawny zgodnie z Ustawą.
      • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-10-06 17:58:48
        Jestem ANTYPISIOREM !!! i kapitalistyczno- monarchistycznym KATOLIKIEM - ULTRA ! Zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii (Hermann Hoppe Ludwig von Mises ), a zarazem miłośnikiem filozofii Ayn Rand :) ... Acha... Jestem też latyfundystą, (czyli właścicielem dużej... Hmmm...Bardzo dużej ilości ziemi w trzech województwach) i rolnikiem zarazem.... Więc nie porównuj obecnej pisiorsko-socjalistyczno-pepesowskiej władzy do moich konserwatywno-kapitalistyczno-monarchistycznych poglądów... Gałganie z przedmieścia ::::))))
      • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-10-06 19:27:40
        Tej.... Gałgan..., sejmik województwa nie jest reprezentantem rządu.... Ha ha ha ha :) Co ty pitolisz ?
      • RRo 2018-10-06 19:50:09
        „prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolicki” latyfundysto, nie interesują mnie twoje przekonania polityczne ani stan majątkowy, ani twoje utopie filozoficzne. Nie interesuje mnie też aktualna „władza”.

        Nie sądzę, że jesteś w stanie pojąc sformalizowany obiektywizm i induktywną logikę filozofii opartej na prymacie egzystencji jeżeli nie rozumiesz, że legalnie wędkujący obywatel który wykupił kartę wędkarską ma prawo wędkować na wskazanym przez Ustawodawcę miejscu, nawet jeżeli to jest twój prywatny staw. A krytykę ustroju kieruj do Ustawodawcy.

        A na twój „prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolicki” prymitywizm myślenia i wysławiania się o „dziadostwie z dubeltówką” w odpowiedzi można ci jedynie odpowiedzieć cytatem nieżyjącego polityka „spieprzaj dziadu!”.
      • RRo 2018-10-06 22:43:33
        Do „prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolickiego” latyfundysty,
        masz rację, sejmik nie jest reprezentantem rządu. Mój błąd.
        Ale do jego kompetencji i obowiązków należy ustalanie granic obwodów łowieckich na podstawie Ustawy uchwalonej przez Twojego „Prawicowo-katolicko kapitalistycznego” przedstawiciela Suwerena, czyli Ustawodawcę. Pisz „dziadu” na Berdyczów, czyli do Ustawodawcy.
  • YUgo 2018-10-05 23:16:47
    Jest bardzo duża różnica między RRo a niektórymi piszącymi rolnikami,
    po pierwsze RRo nikomu bezpośrednio nie ubliża, tylko przytacza fakty.

    po drugie część odpisujących mu rolników używa w stosunku do niego słów można powiedzieć niekulturalnych, oraz pisze ogólne opierając się na dane nieprawdziwe lub wymyślone na poczekaniu tylko po to aby coś napisać

    Piszą tak jak inni w internecie,.....nie znam się na tym ale chętnie się wypowiem, przykładem jest bosak,...pisze jak można polować w nocy, a przecież na całym świecie indywidualne polowania na dziki są tylko w nocy.
    • Bosak 2018-10-06 08:19:46
      Co za hipokryta z Ciebie. Sam nawet nie potrafisz przytoczyć tego co pisałem. Jeszcze raz powtórzę bo takim jak Ty trzeba długo wbijać do głowy: Jak można polować w nocy a jako oświetlenie wykorzystywać oświetlenie z nadjeżdząjącego auta. Jak już coś przytaczasz to pisz prawdę a nie wyrwiesz coś z kontekstu tak aby Tobie to pasowało. Obrażanie rolników jako całość uważasz za dozwolone? Moim zdaniem Myśliwi jako całość nie grzeszą inteligencją nie są zbyt rozgarnięci.
    • fifa rafa 2018-10-06 09:36:39
      Bosak nawet sam sobie nicka nie potrafił wymyślić tylko skopiował od innego użytkownika więc co można się spodziewać po takim człowieku
      • Bosak 2018-10-06 10:03:31
        Czego można spodziewać się po czymś takim co ma nick"fifa rafa" czy tam "fito fago" bu ha ha ha ha ha Boli? Ma boleć!!!!!!
      • fifa rafa 2018-10-06 10:16:30
        Ty ograniczony umysłowo człowieku, przynajmniej sam go sobie wymyśliłem a nie ukradłem, ha hah ah. nie kompromituj się więc wiecej
      • Rolas 2018-10-06 10:38:39
        A fifek co to za nick? Ja spotkałem ostatnio Myśliwego kompletnie nawalonego że nie mógł ustać na nogach a jeszcze próbował strzelać do zwierzyny. Masakra co się z Wami Myśliwymi dzieje.
      • fifa rafa 2018-10-06 11:54:55
        nick jak nick Taki sam jak rolasek czy inny ale wymyslony prze zemnie a nie sciągnięty od kogoś
      • Bosak 2018-10-06 12:05:17
        Rzeczywiście trzeba być geniuszem aby wpaść na taki nick:) Wracaj do lekcji matole bo znowu pała będzie nieuku:)