PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nie ma aresztu dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety

Nie ma aresztu dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 05-10-2018 10:04

Tagi:

Wobec myśliwego, podejrzanego o postrzelenie kobiety, kołobrzeska prokuratura nie wnosiła do sądu o tymczasowy areszt. Nie było ku temu podstaw – powiedziała PAP prokurator rejonowa w Kołobrzegu Barbara Stolińska-Filipczak.



- Nie wnosiliśmy o tymczasowy areszt z uwagi na to, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia. Nie było też przesłanek wynikających z Kodeksu postępowania karnego, bo zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności  - powiedziała w piątek prokurator rejonowa w Kołobrzegu.

Barbara Stolińska-Filipczak dodała, że w tym przypadku nie ma obawy matactwa czy ukrywania się przez podejrzanego, bo to człowiek zameldowany na stałe w powiecie kołobrzeskim.

Podejrzany w czwartek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Zatrzymany został przez policję dzień wcześniej.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22 w miejscowości Bezpraw pod Kołobrzegiem. Mężczyzna, który brał udział w polowaniu miał przypadkowo postrzelić kobietę, kierującą samochodem. Kula przebiła karoserię samochodu i raniła jej nogi. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła, mają charakter ran postrzałowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (81)

  • rolnik sam w dolinie 2018-10-07 00:17:24
    najwyżej się odda w dzierżawę jak zygmunt czy żyjący z krowiarza za 3 tyś i niech się inni martwią
  • Yugo 2018-10-06 22:45:58
    RRo,... nie zwracaj uwagi na niektóre komentarze, jesteś dobry w tym co robisz i piszesz, rób swoje.
    Ja również nie zwracam uwagi na niektóre komentarze, będę cały czas wyjaśniać rolnikom że nienawiść społeczna do niczego dobrego nie prowadzi. Tylko współpraca wszystkich środowisk może doprowadzić do sukcesu.
    Arogancja w stosunku do innych często jest zgubna, może sytuacja się odwrócić, a wy panowie rolnicy będziecie szukać pomocy wśród innych grup społecznych.
    Jak historia pokazuje a często jest przewrotna może przyjść taki moment że mogą zrobić z was ...kułaków, tak jak kiedyś było, lub was ograbić jak niedawno zrobiono z OFE
    Oczywiście nie wszystkich można przekonać tak samo jak nie można było przekonać Lenina do kapitalizmu.
    Natomiast jest jeszcze druga wersja, na internetowych witrynach instalują się rosyjscy trole których zadaniem jest skłócanie społeczeństwa w ramach wojny hybrydowej



    • RRo 2018-10-06 23:35:25
      cześć Yugo, dzięki, zachowuję dystans, ale to nawet zabawne jest czasem.
      Zupełnie FANTASTYCZNY jest nowy (może rosyjskii troll?) prawicowo-rolniczo-kapitalistyczno-katolicki” latyfundysta posiadający olbrzymie tereny na obszarze trzech (!) województw, zajmujący się induktywną logiką filozofii prymatu egzystencji, który uważa że myśliwi to mordercy, a jednocześnie od tak „podłych morderców” chciałby pieniądze za dzierżawę, i maja mu ja płacić wbrew ustawie. Nie wie jeszcze widocznie, że ustawy uchwala Sejm.
      Ale do rzeczy. Ja też jestem przekonany, że to kwestia tylko kilku lat i rolnicy staną się dojnymi krowami dla uzyskania wpływów podatków w Polsce. Zawsze to 12 milionów gospodarstw i ok. 14 milionów samozatrudnionych rolników. KRUS i ZUS zostanie wchłonięty przez Narodowy System Dobrobytu i Awansu Społecznego (NSDiAP) i za jakieś 5 lat zacznie się rządowa „propaganda kułaków”. To jest pewne.
      Większość terenów rolnych to „wieczysta dzierżawa”, i może ją łatwo przejąć Skarb Państwa.
      Pierwszym dziś tego zwiastunem jest Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich. Przestudiowałem ją dokładnie, obiecana dopłata 3.000 zł na Koło jest wpisana w ustawie tylko na rok 2018. Zwolnienie od podatku do 100.000 zł dochodu jest obwarowane tak sprytnie, że nikt tego nie przeskoczy. A narzucenie „osobowości prawnej’ Kołom Gospodyń Wiejskich oznacza, że będzie 25.000 nowych podatników tyle jest Kół Gospodyń Wiejskich , z koniecznością NIP i PIT co miesiąc. Nawet szacując po 500 zł podatku rocznie od Koła począwszy od 2019 roku, to daje 12,5 miliona do kasy państwa. Nie zapominajmy jeszcze o księgowości i VAT.

      Wspólna Polityka Rolna i  Polityka Spójności Unii Europejskiej skończy się po 2020. (traktat z 2013 roku). Od roku 2027 Polska będzie płatnikiem netto do Unii europejskiej, a to tylko 9 lat. Dnia 24 września 2018 r. globalna agencja indeksowa FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z Emerging Markets do Developed Markets. (grupa 25 państw). Polska będąc w grupie Developed Markets traci preferencyjne kredyty w International Monetary Fund, International Bank for Reconstruction and Development i International Development Association, z których dotychczas czerpała pełnymi garściami.
      Będzie się działo, obietnice wielkie, a kasy mało.
      • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 00:04:01
        12 mln gospodarstw? Ty się dobrze czujesz jak o dopłaty wnioskuje trochę ponad milion? Ty masz jakieś dane z PRL i cały jesteś zacofany jak te koła łowieckie. Kłamca!
      • RRo 2018-10-07 00:26:34
        Oczywiście „Pogromca nierozważnego Myśliwego” ma racją,
        „zeżarłem” kropki, ma być 1,2 milionów gospodarstw i 1,4 milionów rolników.

        Pozostałe inwektywy pomijam, bo są kretyńskie.

        Ale można policzyć, tak szacunkowo, Morawiecki NIE dopłaci 1.000 zł rocznie dla 1,2 miliona gospodarstw to mu zostaje 1,2 miliarda w kasie, a ZABRAĆ dodatkowo podatku jakiegokolwiek 800 zł rocznie od każdego z 1,4 milionów rolników to daje 1,12 miliarda rocznie. Już mamy 2,32 miliarda. Tu jest pieniądz, i Morawiecki to widzi.
  • Anna 2018-10-06 22:09:23
    Nikt z nas nie jest doskonały, każdy ma wady i zalety, kolega RRo jest jaki jest, pisze to co wie, a czego nie wie to zasięga z literatury fachowej, nikt nie lubi krytyki i nie tylko, i mam świadomość tego że nikomu nie spodobało się to co napisałam, ale każdemu człowiekowi daje się szansę,
    • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 00:06:17
      RRo i fachowa literatura? To skąd te 12 mln gospodarstw? On ma pewnie dane z PRL zacofany błazen.
      • Anna 2018-10-07 11:55:47
        Kolego, gdy pisałam wpis,nie było jeszcze wypowiedzi Rro, popatrz na godz wpisu.
      • Anna 2018-10-07 19:51:15
        Tak nawet bardzo Edziu, wczasy, mam w oborze i nie wiem tylko czy, każdy kto przeczyta nasze wpisy z miasta uwierzy, czy stwierdzi że to jest fikcja. Lubię bardzo to co robię, ale irytują mnie wpisy osób które nie znają życia prawdziwego rolnika, i jest stała krytyka, oraz obraźliwe słowa, których nie będę cytować.
    • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-07 12:17:31
      Ale co to ma do rzeczy godzina wpisu? Ja odniosłem się tylko do jego zakłamanych danych gdzie podaje 12 mln gospodarstw. Wiem że go bronisz ale bez przesady. Już kobietą musi się biedak zasłaniać?
      • edziu 2018-10-07 12:22:45
        Nie o to chodzi. Do momentu wpisu RRo on dla Anny był wzorem mężczyzny bezbłędny. Jak śmiesz wytykać błędy RRo? Co z tego że pomylił się w liczbie gospodarstw i rolników 10 krotnie? Jeśli tak samo strzela z dubeltówki jak liczbami to strach wychodzić do lasu na spacer.
      • Anna 2018-10-07 13:18:00
        Bez obaw kolego, kobieta ma to do siebie a tym bardziej rolniczka że traktuje każdego z was jak chłopa, z krwi i kości, a nie kalesoniarza, a Rro mojej obrony napewo nie potrzebuje, sam sobie daje radę, zresztą ma swojego kolegę,
      • Anna 2018-10-07 13:29:20
        Edziu, ale się mnie czepiacie, chciałam użyć innego słowa, ale nie wolno, to zapytam tak brakuje Ci przyjemność, jeśli wiesz co mam na myśli, i za to te przytyki,
      • edziu 2018-10-07 15:47:19
        Po prostu nie lubię RRo i mówię o tym głośno. Nie wiem co masz na myśli?
      • Anna 2018-10-07 16:17:49
        Masz Edziu prawo go nie lubić, a co Ja miałam na myśli, damsko-meskie sprawy już tak to ujme, i za to jesteś uszczypliwy w stosunku do mojej osby, tylko nie piszę tego złośliwie, zaznaczam,
      • Edziu 2018-10-07 16:36:02
        Ale spokojnie nie chciałem być uszczypliwy. Chciałem zauważyć że RRo nie jest nieomylny jak mu się wydaje. To raczej On ma jakieś kompleksy wobec rolników bo dziwnie się zachowuje. Ciągle szuka winy rolników i ma ich za mało rozgarniętych. A szkoda bo stawiam flaszkę gdyby dać mu gospodarstwo wiele by nie zdziałał. Tu trzeba być i ogrodnikiem, chemikiem, zootechnikiem, matematykiem i mechanikiem w jednej osobie. A u RRo nadal drzemie stereotyp że rolnik nic nie umie.
      • Anna 2018-10-07 17:05:59
        Edziu, mam świadomość że nie jeden z mieszkańców miasta nie byłby w stanie podołać temu, czym my się zajmujemy, puki żył mój tato wszystkiego mnie nauczył bym dała sobie radę sama na gospodarstwie, ale odszedł zostałam sama i daję radę choć czasami mam dość, bo tylko jestem kobietą,i nie mam postury typowej kobiety na wsi, bo jestem bardzo szczupła i sąsiadki tylko krzyczą kiedy usiądę na (...), przepraszam za ostatnie słowo.
      • edziu 2018-10-07 19:26:14
        No niestety i wielu się nie dowie jak jest na gospodarstwie. Narzekają że muszą pracować 8 godzin i dlaczego wszystkich weekendów nie mają wolnych. O wczasach może nie będę wspominał. Samemu trzeba się niezle nakombinować aby wszystko zrobić a mądra rada starszej osoby zawsze była w cenie czy nawet pomoc.
  • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2018-10-06 20:40:43
    Nie dyskutujcie z użytkownikiem rro. To zapewne jakiś drobnomieszczański warchołek mieszkający w kawalerce z meblościanką z lat 70-tych. To nie jest partner w dyskusji, która ma nam zmieniać świat na lepszy.
    • Jańcio 2018-10-06 20:53:25
      Ale miał mi odpowiedzieć. Obrażać innych potrafi z łatwością. Jakieś tematy utopione głęboko w bagnie wyciąga i wyciąga. Narzuca innym swoje zdanie. Dlatego oczekuję od niego odpowiedzi z jego przecież bardzo dobrze znanego myśliwskiego tematu. Co myśliwskie dziadostwo robiło na moich działkach wyłączonych z obwodu i jakie powinienem jego zdaniem wyciągnąć wobec nich konsekwencje?
  • Jańcio 2018-10-06 20:24:40
    Rro, czemu mi nie odpowiadasz? Nie znasz odpowiedzi?
    • RRo 2018-10-06 20:35:31
      Nie wiem może chcieli Ci pokazać kto tu rządzi. Teraz już wiesz na czym stoisz.