Szukała także kompromisu współistnienia różnych typów rolnictwa oraz stworzeniem zachęt dla rozwoju przedsiębiorczości na wsi. Spotkała się kilka razy. Zasiadali w niej rolnicy, samorządowcy, branżowcy i naukowcy.

Byłem doradcą Prezydenta Kaczyńskiego, to on nas zaprosił do współpracy, on chciał poznać nasze poglądy, skorzystać z naszej wiedzy, z naszych podpowiedzi – mówi Ardanowski.

Jego zdaniem to co Prezydent mówił na temat wsi, koncepcje, które były wypracowywane będą teraz sprawdzianem intencji, które w tych tragicznych dniach rozlały się po Polsce – uważa były prezydencki doradca.

Ci, którzy opluwali Prezydenta, którzy byli jemu nie życzliwi, teraz zdaniem Ardanowskiego licytują się w tym, kto go bardziej szanował, kto się z nim bardziej przyjaźnił.

Takim prawdziwym sprawdzianem, będzie to – w opinii Ardanowskiego – czy z polityki Lecha Kaczyńskiego zostaną tylko wspomnienia, czy będzie dalej realizowana.

Pan będzie tę politykę realizował, ale już poza Kancelarią Prezydenta, pytamy Ardanowskiego?

Jestem związany z Polską wsią – mówi były doradca – pełniłem różne funkcje, jestem przede wszystkim rolnikiem, mam własne gospodarstwo. Członkowie Rady deklarują, że jeśli ich wiedza jest w Polsce potrzebna to w poczuciu pewnej lojalności i szacunku wobec tego, który nas zebrał, chcemy tą wiedzą dalej się dzielić – oświadcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!