PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

NKW PSL zatwierdził kandydaturę Sawickiego na ministra rolnictwa

NKW PSL zatwierdził kandydaturę Sawickiego na ministra rolnictwa

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zatwierdził w piątek kandydaturę Marka Sawickiego na ministra rolnictwa - poinformował szef PSL Janusz Piechociński. Sam Sawicki mówił wcześniej, że przyjął propozycję Piechocińskiego powrotu na to stanowisko.



W czwartek do dymisji podał się Stanisław Kalemba. Oświadczył, że rezygnuje ze stanowiska ministra rolnictwa ze względu to, że nie jest realizowany plan działań w związku z wystąpieniem w Polsce przypadków ASF, gdyż nadwyżki trzody chlewnej nie trafiły do rezerw strategicznych państwa, prowadzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych, podległą ministrowi gospodarki.

Sawicki był ministrem rolnictwa od 2007 roku do lipca 2012 roku. Podał się do dymisji po opublikowaniu przez media nagrania rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego na temat nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (27)

  • ekojajo 2014-03-17 11:28:27
    Gdyby wybory w PSL miały cokolwiek zmienić to byłyby przez nich już dawno zakazane!!!!
  • arszczecin 2014-03-17 11:17:39
    @psl, specjalnie dla Ciebie

    http://wyborcza.pl/1,75478,15627177,Bole_glowy_PSL__Ludowcow_podgryza_i_PiS_i_proboszcz.html

    polecam te fragmenty

    "PSL ma też inne kłopoty na głowie. To partia, która nie ma jasno określonego elektoratu. Bo tak naprawdę niewielu chłopów głosuje na PSL. Ludowcy mogą liczyć na wiejską inteligencję - np. nauczycieli oraz osoby, które zawdzięczają pracę PSL: samorządowców, gminnych urzędników, dyrektorów szkół i ośrodków zdrowia, pracowników spółdzielni mleczarskich itd."


    "Ludowcy zamierzali w kampanii straszyć rolników skutkami powrotu PiS do władzy. Tyle tylko że teraz to były PiS-owski minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel raz po raz organizuje konferencje prasowe, na których punktuje potknięcia PSL."


    :P
  • polak 2014-03-16 20:14:20
    TO przykład kolesiostwa. Niedawno facet się skompromitował nepotyzmem i innymi " wałkami". Minęło 2 lata. Gość znowu jest ministrem i będzie "Uzdrawiał" rolnictwo. Hipokryzja, zakłamanie, układ. Na Zachodzie po czyms takim byłby skończony politycznie. U nas jest zbawcą...... Ryba psuje się od głowy........
  • normal 2014-03-15 11:35:19
    w gruncie rzeczy to rolnicy sami sobie wbijają gola do własnej bramki. Kilka przykładów: przetargi ograniczone anr- patologia jak złoto, izby, koledzy, koleszkowie, burdel na kólkach. Prow- ograniczenia po całości, populistycznie została niskotowarówka, onw i usługi doradcze- dramat. Działania Arimr-ów opieszałość i traktowanie z buta wszystkich którzy mają więcej niż x ha... itd. Zrobiło się przyzwolenie społeczne wsród rolników na szukanie czarnego luda, a jak jest atmosfera szukania to wszystko, wszystkim wolno.... Stara zasada czym więcej regulacji tym więcej patologii
  • arszczecin 2014-03-14 20:16:34
    widzisz, mamy podobne zdanie, za wyjątkiem sawickiego. ;)
    koło mnie, przez miedźę, leży ok 150-170 ha, traw, gr ornych, leży od 2007-9 rok. prośby o dzierżawę bez echa.

    ustawa o ukurze, zrobiona przez sawickiego rozwala struktury gosp w zachodniopomorskiem, ta ustawa spowodowała wyjście rolników na drogi. był sawicki, obiecał, podpisał porozumienie i nic nie zrobił. potem był Culombo, to samo.
    sawicki swoim euromarketingiem, prowadzi do dalszej nienawiści miasta do wsi- przypomnij sobie spoty w czasie euro2012.
  • normal 2014-03-14 20:06:05
    ar, odniosę się, jeżeli chodzi o psl, czy innych, to zasadniczo nie ma żadnej siły politycznej, która poważnie traktowałaby rolników i myślę, że tu się nic nie zmieni, każdy ciągnie do swojego koryta. Natomiast wg mnie podział jest dużo bardziej skomplikowany, jest cała rzesza niewielkich rolników, którzy nie ryzykują, nie rozwijają się i generalnie uważają, że wszyscy ich oszukują, po drugiej stronie są ci więksi/duzi, których też nikt nie słucha. Na moim terenie kompletnie nie ma grama państwowej ziemi, nie mogę startować w żadnych, debilnie poograniczonych przetargach, a do tego wszystkiego agencja tnie wszystko (modulacje, współczynniki itd), dodatkowo nowy prow to kpina na kółkach.... Kłopot polega na tym, że psl wybrał populistyczne podejście, czyli "wspiera" tych małych...ale... oni nie są wierni, często dodatkowo pracują, prowadzą działlności itd i wg mnie na tym psl się przeliczy, natomiast sawicki, podobnie jak pawlak czuje temat biznesu rolniczego i dlatego uważam, że jest nadzieja.
  • wkurzony 2014-03-14 17:01:43
    PSL nigdy nie bronil rolnika smutna prawda
  • arszczecin 2014-03-14 16:13:24
    @normal, psl,
    jak to jakie ma znaczenie kto bierze dopłaty!!! wspieramy cwaniaków czy też normalnych producentów!?
    gdybym miał możliwość dzierżawy lub kupna to bym to wykonał. dzierżaw z anr nie pamiętam. a ziemia leży
    odpowiedzcie lepiej w czym psl wspierał rolnictwo!?
    normal, chcesz pomysłów? dopłaty do ptaków uzależnione od posiadania minimalnej obsady przrzuwaczy, a to co zrobiono w nowym prow to dalej wsparcie fikcji a nie rozsądek. popatrz apel producentów wołowiny z dolnego śląska.
    co będzie wspierane w nowym prow? budowa chlewni? do czego!?
    to wszystko zdziełał wasz psl, kalemby, szalczyki, sawickie

    naprawdę nie macie, młodych wykształconych kadr?
  • rolnik 2014-03-14 15:41:18
    Pan Sawicki jako minister odpowiedzialny jest za wszystko co działo się w ARR w Elewarze sam lansował sie za pieniądze ARMIRu i Ministerstwa a sprawa kochanki z ministerstwa i to wszystko nie znaczy nic rozpacz co wyprawia się w tym kraju i nie ma porządnego człowieka
  • PSL 2014-03-14 15:31:24
    do Arszczecin
    A jakie ma znaczenie czy Ty czy właściciel tych 200 ha bierze dopłaty? Gdybyś brał ty to i tak musiałbyś oddać właścicielowi w postaci czynszu za dzierżawę.