Zatrzymania mają związek z łapówką za zatwierdzenie i wykonanie dokumentacji przetargowej umożliwiającej uzyskanie dotacji z unijnego programu SAPARD.

Funkcjonariusze z łódzkiej delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim sprawę związaną z przyjęciem korzyści majątkowej w 2004 roku przez jednego pracowników łódzkiego oddziału ARiMR w zamian za wykonanie dokumentacji i podjęcie pozytywnej decyzji o dofinansowaniu z unijnego programu SAPARD trzech inwestycji na terenie gminy Lubochnia.

Ustalenia CBA wskazywały, że dwaj mężczyźni posłużyli jako "słupy" wystawiając gminie rachunki w zamian za wykonanie specyfikacji i dokumentacji przetargowej tych inwestycji, czego w rzeczywistości oni nie zrobili. Dokumentacje tą, jak ustalili łódzcy agenci CBA, wykonała Jolanta K., pełniąca wtedy funkcję Zastępcy Kierownika Biura SAPARD w ARMiR w Łodzi.

Wójt Andrzej P. już wcześniej podpisał umowy na fikcyjne usługi ze "słupami" a później doprowadził do wypłacenia pieniędzy z kasy gminy. Ponad 25 tys. zł zostało przekazane Jolancie K. Prokuratura przedstawiła zatrzymanej przez CBA Jolancie K. zarzuty związane m.in. z kierowaniem tym procederem oraz z przyjęciem łapówki i oszustwem. Andrzej P. usłyszał zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i udzielenia korzyści majątkowej.

Wobec całej czwórki zastosowano poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!