Andrzej Dycha (ur. W 1978 r. w Barlinku) ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie studiował m.in. fizykę i politologię. Studiował też na w latach 2002-2004 na Universite Montesquieu Bordeaux IV (prawo, nauki polityczne).

Od września 2004 r. do stycznia 2006 r. pracował w Parlamencie Europejskim w Brukseli i w Strasburgu jako asystent europosła Zdzisława Podkańskiego (PSL), gdzie zajmował się koordynacja prac legislacyjnych biura (Komisja Rolnictwa, Komisja Kultury).

W latach 2006 - 2007 był w Parlamencie Europejskim asystentem w grupie politycznej Unii na Rzecz Europy Narodów, gdzie zajmował się pracami legislacyjnymi w Komisji Budżetowej, Komisji Kultury oraz Delegacji do spraw stosunków z Republiką Mołdowy.

Od lipca 2007 był administratorem organów parlamentarnych, zajmował się m.in. przygotowywaniem propozycji stanowisk frakcji w istotnych kwestiach politycznych.

Andrzej Dycha jest synem działacza PSL z woj. zachodniopomorskiego Stanisława Dychy, członka Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Jest bezpartyjny.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!