Organizatorzy liczą na ok. 35 tys. zwiedzających.

W ramach wystawy zaplanowano m.in. pokazy: kosiarek, sieczkarni samojezdnych, pras, owijarek i siewników do podsiewu traw. Prezentowane będą też opryskiwacze polowe. Firmy nawozowe i chemiczne pokażą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów i środków ochronnych roślin.

Na ponad 20 tys. m kw. poletek doświadczalnych zostaną zaprezentowane też nowe odmiany roślin. Wystawcy pokażą nowoczesne odmiany odporne na niesprzyjające warunki pogodowe, jak również nowe odmiany odporne na patogeny.

Dopełnieniem wystawy ma być ekspozycja m.in. maszyn oraz akcesoriów do produkcji roślinnej. Zaplanowano także m.in. seminaria Agencji Nasiennej i Krajowej Federacji Producentów Zbóż.

Atrakcją imprezy mają być pokazy naganiania bydła przez kowbojów.

Jak powiedziała Renata Arkuszewska z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, tegoroczna wystawa powstała po połączeniu dwóch podobnych imprez: organizowanej w Modrzu wystawy Polskie Zboża i Zielone Agro Show w Kąkolewie. Porozumienie dotyczące organizacji wspólnego przedsięwzięcia podpisały w ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Impreza potrwa do niedzieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!