Ponad 250 przedsiębiorstw z całej Polski oraz z sąsiadujących zapowiedziało udział w Opolagrze 2009. W tej chwili liczba zgłoszeń wystawców jest taka sama w porównaniu z rokiem poprzednim. Na terenie Aeroklubu Opole w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice koło Opola w terminie od 5 do 7 czerwca 2009 roku zaprezentowana zostanie bogata oferta w dziedzinie nowoczesnej uprawy roślin oraz
profesjonalnej hodowli zwierząt. Przeprowadzone po raz drugi na Opolagrze pokazy bydła wraz aukcją podniosą rangę wystawy oraz pozwolą hodowcom z terenu południowej Polski pozyskać nieodzowne źródło informacji. W ofercie specjalnej zainteresowani będą mogli zdobyć cenne informacje w dziedzinie techniki leśnej, domu i ogrodu oraz bioenergetyki.

DLG_Opolagra2008 152.JPG

Autor: farmer.pl

DLG_Opolagra2008 172.JPG

Autor: farmer.pl

Poza tym organizatorzy przygotowali codzienne pokazy pracy maszyn rolniczych oraz szeroko zakrojony program fachowy. W ciągu trzech dni trwania targów DLG AgroFood oczekuje przybycia ponad 40 tysięcy zwiedzających wystawę. Targi czynne będą codziennie od godziny 9.00 do 18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wystawcami Opolagry 2009 są producenci maszyn rolniczych oraz pomocy warsztatowych z Polski, Czech oraz Słowacji, z Europy Zachodniej jak również polscy dilerzy maszyn rolniczych oraz rzemiosło remontowo-naprawcze. O wysokiej randze Opolagry jako przodującej wystawie rolniczej w Polsce Południowo-Zachodniej oraz graniczących regionach świadczy reprezentatywny udział w wystawie wszystkich wiodących przedsiębiorstw branży techniki rolnej.

Wystawa zwierząt z aukcją
We współpracy ze Związkiem Hodowców Bydła w Opolu zrzeszonego w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka organizatorzy przygotowali specjalną wystawę zwierząt. Wybór najbardziej wartościowych krów w regionie stanowi gwarancję wysokiego poziomu prezentacji. W ten sposób w drugim i trzecim dniu targów hodowcy Polski Południowo-Zachodniej zaprezentują publiczności swoje najlepsze okazy na specjalnym ringu. Dodatkową atrakcją będzie wybór „superczempiona” Opolagry 2009. W ramach aukcji zainteresowani będą mogli zakupić swojego faworyta.

5 czerwca - Dniem Eksperta

Dzięki ścisłej współpracy z wystawcami oraz polskimi organizacjami pierwszy dzień wystawy, piątek 5 czerwca stanie się po raz kolejny Dniem Eksperta, któremu towarzyszyć będzie specjalny program dla przedsiębiorców rolniczych oraz specjalistów z branży. Po raz drugi w tym dniu przeprowadzony zostanie konkurs jazdy precyzyjnej dla kierowców ciągników. Dodatkową atrakcją Dnia Eksperta będą fora dyskusyjne dla ekspertów, w których dyskutowane będą między innymi następujące tematy: „Olej roślinny –jakie szanse dla rolnictwa kryją się w nowym paliwie”.” Polski karp w akwakulturze śródlądowej”,
Prezentacja CROP METER – sensora do oceny gęstości łanu.