PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Opolskie: Dzik zastrzelony na terenie szkoły

Opolskie: Dzik zastrzelony na terenie szkoły Fot. Shutterstock

Na terenie szkoły w Wołczynie myśliwy zastrzelił dzika - poinformował w piątek oficer prasowy policji w Kluczborku. Sprawę interwencji bada Państwowa Straż Łowiecka.Do zdarzenia doszło we wtorek w czasie, gdy część uczniów szkoły podstawowej w Wołczynie czekała na powrót do domu. Na teren szkoły wbiegł zachowujący się agresywnie dzik. Zwierzę zastrzelił wezwany na miejsce myśliwy.

Według relacji policjanta, do szkoły natychmiast przyjechali strażacy, funkcjonariusze policji oraz staż miejska. Mundurowi odgrodzili postronnych od miejsca, gdzie znajdował się dzik. Powiadomiono także powiatowego lekarza weterynarii. Zagonione w zamkniętym terenie było agresywne. Dzika zastrzelił myśliwy z miejscowego koła łowieckiego.

Sprawę interwencji i zasadności użycia ostrej amunicji na terenie zabudowanym bada Państwowa Straż Łowiecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Gość 2017-03-06 15:45:19
    Dawniej dzika i sarnę w lesie oglądałem w elementarzu, dziś tak dziczyzna się rozmnożyła że wchodzi do gospodarstw,ale władze tego problemu nie chcą widzeć
  • Dr. Dolittle 2017-03-05 19:10:04
    Może dzika zdenerwowała wycinka lasu i przybiegł się wyżalić, a złośliwi ludzie zamknęli go i zabili. Czy była oznaczana zawartość alkoholu i substancji psychoaktywnych we krwi dzika?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!