Od lipca 2003 do lipca 2007 roku, wręczyli oni łapówki członkom zarządów spółdzielni spożywców "Społem" w Radomiu, Puławach i Lublinie w zamian za tzw. czyny nieuczciwej konkurencji. Kwota wręczonych łapówek wyniosła prawdopodobnie 322 tys. zł. Pieniądze wypłacano na postawie fikcyjnych umów zleceń, wystawianych na członków zarządów spółdzielni "Społem" bądź na osoby z ich rodzin. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia.

Celem procederu było wyeliminowanie z rynku lub ograniczenie dostępu do rynku innym producentom wyrobów mleczarskich. Polegało to na szczególnej ekspozycji wyrobów Rolmleczu w sieciach sklepów tych spółdzielni, zapewnieniu ciągłości dostaw tych produktów, różnicowaniu marż w sposób korzystny dla Rolmleczu oraz ograniczaniu możliwości zamawiania przez kierowników sklepów produktów mleczarskich innych firm - twierdzi prokuratura.

Proceder trwał ponoć od 1998 r. i łączna kwota korzyści majątkowych wynosiła prawie milion zł. Akt oskarżenia obejmuje okres od lipca 2003 roku, gdyż wcześniej kodeks karny nie przewidywał przestępstwa tzw. nieuczciwej konkurencji. 

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!