Na razie w urzędach marszałkowskich ruch niewielki. Lokalne Grupy Działania pracują jeszcze nad strategiami rozwoju. Dokumentów do przygotowania jest dużo. A konkursy mogą wygrać tylko najlepsze projekty.

Tomasz Kuliński, Mazowiecki Urząd Marszałkowski: te dokumenty są dość złożone w związku z tym że występuje i wniosek na lokalną Grupę Działania jak również wniosek o funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania. A co za tym idzie szereg dokumentów i załączników co wiąże się z wyborem i otrzymaniem tych funduszy.

A szanse na nie mają tylko te grupy, które zostaną ocenione najwyżej. Liczy się opracowana strategia rozwoju a także przygotowanie do pracy. To Lokalna Grupa Działania będą odpowiedzialna za wydawanie sporej części unijnych pieniędzy.

Tomasz Kuliński Mazowiecki Urząd Marszałkowski: ona będzie przyjmowała te wnioski i oceniała ze zgodnością przygotowanej przez siebie strategii.


ZAZNACZONE WOJEWÓDZTWA Z DATĄ

dolnośląskie 15 stycznia

kujawsko-pomorskie 16 stycznia

łódzkie 15 stycznia

małopolskie 15 stycznia

mazowieckie 15 stycznia

podkarpackie 13 stycznia

podlaskie 29 stycznia

pomorskie 15 stycznia

śląskie 15 stycznia

świętokrzyskie 15 stycznia

warmińsko-mazurskie 30 stycznia

zachodniopomorskie 29 stycznia

wielkopolskie 12 luty
W większości województw nabór wniosków w programie LEADER trwa do połowy lub do końca stycznia. Najdłużej bo jeszcze w lutym wnioski będą przyjmowane w Wielkopolsce. W województwach lubuskim, opolskim i lubelskim konkursy zamknięto już w ubiegłym roku.Źródło: Agrobiznes/ Dorota Florczyk

Podobał się artykuł? Podziel się!