Jak poinformował PAP w piątek dyżurny synoptyk biura, wiatr na Bałtyku może osiągnąć siłę 12 stopni w skali Beauforta. W pasie przybrzeżnym wiać ma z prędkością do 110 km na godzinę. W głębi regionu wiatr osiągnie w porywach prędkość 90 km/h.

Zacznie wiać już w piątek. Siła wiatru ma narastać, by w sobotę ok. południa wiać najsilniej. Potem wiatr zacznie powoli słabnąć. Spokojnie ma być od niedzieli w południe.

Wiać ma głównie z zachodu i południowego-zachodu.

Meteorolodzy przewidują, że okresowo silnym wiatrom będą towarzyszyć deszcze. Padać ma głównie w sobotę. Ma być ciepło - 6- 7 stopni Celsjusza.

Z powodu niekorzystnych prognoz decyzję o pozostaniu w porcie świnoujskim podjęli kapitanowie trzech promów: "Wolin", "Śniadecki" i "Kopernik". Jednostki miały płynąć do szwedzkiego Ystad.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Centrum przypomina, by pozamykać i dobrze zabezpieczyć okna, a z balkonów i parapetów pozabierać wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

Mieszkańcy nie powinni też parkować samochodów ani chronić się pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami i tablicami reklamowymi. Specjaliści radzą również, by unikać parkowania samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!