PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Oszust podszywający się pod ARiMR zatrzymany

Oszust podszywający się pod ARiMR zatrzymany

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 21-02-2013 14:48

Tagi:

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o próbę wyłudzenia pieniędzy od rolników. Wysyłał do nich listy z nadrukiem podobnym do logo ARiMR i nakłaniał do wpłaty po 246 zł. Miało to przyspieszyć otrzymanie unijnej dotacji.Jak poinformował dziś rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar, 29-letni mężczyzna został zatrzymany wczoraj w Bydgoszczy.

- Rolnicy otrzymywali od pewnego czasu listy z logo do złudzenia przypominającym godło Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z treści dokumentu wynikało, iż wpłata 246 zł przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego - powiedział Międlar.

Według ustaleń policjantów i prokuratury listy mogły zostać rozesłane do kilkunastu tysięcy rolników, nie tylko z Podkarpacia, ale również z innych regionów kraju.

Międlar podkreślił, że policjanci otrzymali informacje o fałszywych listach od jednego z kierowników podkarpackiego oddziału ARiMR. - Do agencji zgłosił się rolnik z Ropczyc, z listem, który otrzymał i chciał to wyjaśnić - dodał rzecznik.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kilka godzin później ustalili adres mężczyzny. Zastał on zatrzymany przez bydgoską policję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • rol-nick 2013-02-21 17:28:26
  ale trudność to ustalić. Przecież umowę z UP Rzeszów podpisuje ktoś albo w imieniu firmy albo prywatnie a stamtąd poszły te listy.
  Mając nazwisko - widzimy w bazie danych meldunek. Jedziemy na miejsce - jak nie ma delikwenta i nie wiadomo gdzie jest - prosimy o numer kontaktowy. Namierzamy w kilka chwil mamy miejsce pobytu
  lub

  UWAGA BO TO KAŻDEGO Z NAS DOTYCZY

  szukamy delikwenta na facebooku. A tam są wszystkie informacje - czas logowania, kontakty, to co, gdzie i z kim robił, często zdjęcia i oczywiście miejsca logowania, numery telefonów - słowem wszytko!

  Dlatego kto chce łatwo dać się namierzyć - fb jest idealnym narzędziem!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!