- Organizujemy wyjazd rolników, aby złożyć petycję z żądaniem równych dopłat oraz równego traktowania wszystkich rolników w Europie po 2013 roku - cytuje TVP Info wypowiedź Władysława Serafina, przewodniczącego Kółek Rolniczych.

Niewtajemniczonym przypominamy: raport Dess'a był przyjęty przez Komisję Rolnictwa PE 25 maja. 23 maja do PE zajechała już jedna petycja przywieziona przez polskich rolników. Na stronach internetowych zainteresowanych posłów do europarlamentu można przeczytać: „Delegacja blisko 250 rolników i ich przedstawicieli spotkała się dziś w Parlamencie Europejskim z eurodeputowanymi PSL Czesławem Siekierskim oraz Jarosławem Kalinowskim. Celem wizyty było złożenie petycji z żądaniem wyrównania dopłat bezpośrednich oraz równego traktowania wszystkich rolników w UE na ręce głównych decydentów unijnych w obszarze Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) i budżetu. (...) Petycję wręczyła dzisiaj delegacja polskich rolników z izb rolniczych, kółek rolniczych, związków branżowych i centrum narodowego młodych rolników."

Dwa dni później posłowie Czesław Siekierski i Jarosław Kalinowski wstrzymali się od głosu podczas głosowania nad raportem, który zakłada utrzymanie dotychczasowego budżetu UE i "bardziej sprawiedliwe", ale nie równe dopłaty bezpośrednie po 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!