Wielkopolscy działacze Stronnictwa Piast domagają się kontroli weterynaryjnych mięsa sprowadzonego do Polski z Unii Europejskiej i innych krajów. Oczekują także powołania specjalnej grupy kryzysowej, złożonej ze wszystkich zainteresowanych stron, w celu znalezienia wyjścia z dramatycznej sytuacji.

Jak ocenił podczas konferencji prasowej w Poznaniu przewodniczący Stronnictwa Piast w Wielkopolsce eurodeputowany Jan Masiel, nie można tolerować stanu, gdy wysokiej jakości polskie mięso jest eksportowane na zachód, podczas gdy do Polski trafia złe mięso z zagranicy.

"Polscy konsumenci, nie wiedząc o tym, spożywają tzw. wyroby wędlinopodobne. A konsumenci innych krajów zachwycają się wysoką jakością i smakiem spożywanego mięsa, nie wiedząc nawet, że pochodzi ono z naszego kraju" - podkreślił Masiel.

Wielkopolski Piast uważa, że należy ulepszyć prawo, by sprzyjało rolnikom w organizowaniu się w grupy producenckie, w przejmowaniu udziału w przetwórniach mięsnych i przemyśle paszowym.

Stronnictwo "Piast" zrzesza środowiska ludowo-narodowe. W styczniu, podczas ogólnopolskiego kongresu tej partii połączyły się m.in. stowarzyszenie "Piast", PSL "Piast" i Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska; do partii dołączyli także niektórzy byli działacze Samoobrony oraz innych organizacji społecznych i politycznych.

Stronnictwo ma obecnie pięciu europosłów, niegdyś reprezentujących PSL i Samoobronę. Przewodniczącym stronnictwa jest Zdzisław Podkański, a przewodniczącym rady politycznej Janusz Wojciechowski.

Od początku tego roku w całym kraju trwają zjazdy wojewódzkie Piasta, które mają zakończyć się do kwietnia.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!