PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Pijany kierowca pod własnym ciągnikiem

Pijany kierowca pod własnym ciągnikiem Do wypadku doszło podczas zawracania ciągnikiem; Fot. Policja

56-letni traktorzysta ucierpiał w wypadku w gminie Iwaniska (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna został przygnieciony kołem własnego pojazdu.



Wypadek wydarzył się w miniony piątek, w miejscowości Stobiec, w powiecie opatowskim. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna kierował ciągnikiem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas zawracania kierowca nie zapanował nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.
Ciągnik przewrócił się, a kierujący spadł z siedzenia tak nieszczęśliwie, że został przygnieciony tylnym kołem pojazdu. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

  • Yugo 2018-09-24 14:04:05
    Do kolegi Jacka......aż trudno uwierzyć że w obecnych czasach gdy jest kategoryczny zakaz pociągania mocniejszych trunków i grożą olbrzymie sankcje, ktoś jeszcze się na to decyduje.
    Poluję w dwu kołach i jestem często zapraszany do innych kół ale o tak drastycznym przypadku jak ty opisujesz jeszcze nigdy nie słyszałem.

    Zastanawiam się nad jednym, przecież myśliwi przyjechali na polowanie zbiorowe swoimi samochodami, po polowaniu muszą wrócić do domu, to zostawiają samochody pod lasem a ich rozwożą gdzieś na kwatery, lub nocują w samochodzie, trochę to dziwne.
    Kilka razy byłem na ...Spalskim polowaniu gdzie spotykałem bardzo dużo myśliwych ale o takim przypadku jak opisujesz jeszcze nie słyszałem.
  • RRo 2018-09-24 12:43:18
    do „Jacek”. Ja jestem myśliwym i zwalczam pijaństwo w pracy i na polowaniach
    . . .nie mieszaj pojęć „uprawnienia” i „pozwolenie na broń”
    „uprawnienia”, które zdobywa myśliwy po zdaniu egzaminów to „potwierdzone umiejętności” potwierdzone przez PZŁ i tych nie można odebrać.
    - można odebrać (cofnąć) Pozwolenie na Broń, jak np. myśliwy prowadzi samochód po pijaku, a broń leży spokojnie w szafie. Wtedy Policja Musi cofnąć pozwolenie na broń.
    uprawnienia zostają.
    - można stracić członkostwo w PZŁ po wyroku sądowym, wtedy Policja musi cofnąć pozwolenie na broń. Ponownie członkostwo w PZŁ można uzyskać po zatarciu kary, ale jeżeli to trwa dłużej niż 5 lat, ponownie trzeba zdawać egzamin, czyli odnowić uprawnienia. To wcale nie znaczy, że Policja musi wydać później pozwolenie na broń. To decyzja uznaniowa komendanta.

    w opisanym przez ciebie przypadku koniecznie trzeba było wezwać Policję,
    tak samo, jak widzisz pijanego kierowcę, dla zbadania „promili” i cofnięcia prawa jazdy.
    I cofnąć wszystkim pijanym z bronią pozwolenia na broń.
    Nawet jeżeli się Koło Łowieckie rozpadnie, to dobrze.

    Na pijanych myśliwych jest bat. Na pijanych rolników w pracy – nie ma bata.

    Myśliwi piją po polowaniu. I takie ich myśliwsko – obywatelskie prawo pić na imprezie.
    Jest impreza, jest zabawa. Jak u Rolnika na imieninach. Niech Myśliwi pija po polowaniu, jak chcą, i niech Rolnicy piją po pracy, jak chcą.
  • Yugo 2018-09-24 10:05:01
    Może powiał nowy wiatr w redakcji Farmer.pl i skończą się manipulacje tytułem informacji w wykonaniu pana G. Tomczyka, że dalsze redagowane przez niego teksty mające na celu zdyskredytowanie jednej grupy społecznej do drugiej mającej na celu postawienie myśliwych w złym świetle w oczach rolników nie będzie już miało miejsca na tym portalu.

    Brawo redakcja, ja jako długoletni myśliwy bardzo dziękuję.
    • RRo 2018-09-24 12:03:09
      Yugo, trzeba uczciwie pochwalić, że się zmienia.
  • Lekki Franek 2018-09-24 06:41:01
    Nauczyciel sie znalazl madry znawca
  • RRo 2018-09-23 20:57:08
    aż trudno zacząć pisać komentarz
    - dziękuje redaktorowi za prawdziwy tytuł.
    - mam nadzieję, że redaktorem był Grzegorz Tomczyk, pozdrawiam.

    wypadek przy pracy, gdy pracownik był pod wpływem alkoholu.
    natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne z art. 52 § 1 Kodeks pracy. Pijany w Pracy.
    - lekarz- traci uprawnienia do wykonywania zawodu
    - policjant zwolniony, bez prawa do emerytury
    - kierowca TIR-a traci prawo jazdy, czyli możliwość wykonywania zawodu
    - pijany myśliwy na polowaniu traci pozwolenie na broń i traci broń
    - pijany inżynier wylatuje z budowy

    Rolnicy, nie pijcie w pracy. Pijcie po pracy.
    • Anna 2018-09-24 09:06:35
      Masz rację że jeśli się wypije nie wsiadam
      za kierownicę, ale po co te paragrafy, trochę odpuść,,,,