PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

PiS: Czas na działania w rolnictwie

Autor: PAP/bb

Dodano: 25-04-2008 17:02

Tagi:

Poseł PiS i były minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz uważa, że od czasu objęcia resortu przez Marka Sawickiego pogorszyła się sytuacja ekonomiczna polskich rolników."Dosyć gestów, opowiadań. Przejdźmy do czynów, których dzisiaj nie widać" - powiedział Mojzesowicz w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem, rynek wschodni ciągle nie został otworzony dla polskich rolników. Podkreślił, że w ostatnim czasie wzrosły także ceny energii i paliw.

Mojzesowicz zaznaczył, że przez pierwsze miesiące "obserwował proces zmiany kadr w ministerstwie". "Tymczasem nie można nie mówić o pogarszającej się sytuacji ekonomicznej polskich rolników, o tym, że większość gospodarstw rolnych wypadło z produkcji, że pogorszyła się sytuacja na rynku trzody chlewnej" - dodał.

Poseł PiS Krzysztof Jurgiel poinformował, że podczas prac Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, której jest wiceprzewodniczącym, PSL nie zgodziło się poprzeć propozycji PO, aby szkoły rolnicze wróciły pod nadzór samorządów powiatowych.

"Uważamy, podobnie jak klub Lewica i PSL, że powinny one pozostać w kompetencji ministra rolnictwa" - ocenił Jurgiel.

Posłowie PiS poinformowali także, że w piątek złożyli do laski marszałkowskiej projekt ustawy regulującej status sołtysów.

"W związku ze wzrostem zakresu obowiązków sołtysów, w tym tych związanych z administracją rządową, proponujemy dla nich 200 zł diety" - powiedział poseł PiS Robert Telus.

Projekt zakłada także nowe przepisy dotyczące funduszu sołeckiego, na który wpływałaby część pieniędzy pochodzących z podatku rolnego i nieruchomości. "Fundusz byłby do dyspozycji sołtysa i rady sołeckiej na bieżące wydatki" - zaznaczył Telus.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!