Wojciechowski podkreślił też, że grupa polityczna EKR, w tym Brytyjska Partia Konserwatywna, w pełni popierają postulat rzeczywistego wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich między starymi i nowymi członkami UE.

Wskazał też, że wbrew pojawiającym się fałszywym informacjom, brytyjscy konserwatyści, będący głównymi sojusznikami PiS w Europarlamencie, w swoim programie rolnym "New Age of Agriculture" opowiadają się jednoznacznie za długotrwałą stabilizacją Wspólnej Polityki Rolnej.

Były europoseł, członek Komitetu Politycznego PiS Zbigniew Kuźmiuk podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jako jedyna partia polityczna w Polsce posiada kompletny i obszerny program rolny pt. "Nowoczesna polska wieś", który konsekwentnie realizuje. Zarzucił PO, PSL i SLD, że takich programów dla wsi i rolnictwa nie mają.

„Stekiem kłamstw minister Sawicki usiłuje przykryć własną nieudolność, własną nieporadność i mizerię własnych działań w sprawach w kluczowych dla przyszłości polskiej wsi w Europie" - powiedział europoseł Wojciechowski.

Wojciechowski podkreślił też, że brak potraktowania rolnictwa jako polskiego priorytetu na czas prezydencji w Unii Europejskiej, a także brak determinacji rządu w sprawie rzeczywistego wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich, stwarza śmiertelne zagrożenie dla przyszłości polskiej wsi, która dłużej nie udźwignie ciężaru nierównej konkurencji.

Brak stanowczych politycznych działań w sprawie wyrównania dopłat, zwłaszcza działań na najwyższym szczeblu, to jest działań premiera i prezydenta, europoseł nazwał „zbrodnią zaniechania wobec polskiej wsi".

Podobał się artykuł? Podziel się!