PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PiS: Polscy rolnicy zasługują na równe warunki

Kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński przedstawił wczoraj zespół 24 ekspertów, którzy - jak mówił - są gotowi "wziąć odpowiedzialność za Polskę". Priorytetami rządu technicznego ma być: walka z bezrobociem, odbudowa polskiej wspólnoty i sprawne państwo.Gliński oświadczył też, że jest "w sposób absolutnie bezprecedensowy blokowany w mediach", a jego działania "są komentowane w sposób tendencyjny".

- To są standardy białoruskie, nie polskie. Apeluję do polskiej opinii publicznej, polityków, a także do europejskiej opinii publicznej - w Polsce są łamane podstawowe zasady cywilizowanego prowadzenia debaty publicznej - mówił kandydat PiS.

Zaznaczył, że konstruktywne wotum nieufności dla rządu, z nim jako kandydatem na premiera, zostało złożone przez posłów polskiego Sejmu z poparciem największej partii opozycyjnej. - Apeluję o zmianę tej sytuacji, to jest sytuacja zagrażająca polskiej demokracji - zarzucił Gliński.

Wśród trzech priorytetów swojego ewentualnego rządu technicznego wymienił walkę z kryzysem i bezrobociem; odbudowę polskiej wspólnoty i zaufania do państwa; budowę sprawnego państwa i instytucji publicznych.

- Polska jest w kryzysie, Polska dryfuje - przekonywał Gliński i podkreślał, że dobrą odpowiedzią na wielowymiarowy kryzys w naszym kraju jest rząd techniczny. Ocenił, że rząd Donalda Tuska zarządza krajem przez "bałagan, tematy zastępcze i nienawiść".

- Ostatnie oświadczenie premiera Donalda Tuska, że Polsce zagraża faszyzm jest dowodem na to, że obecny rząd żyje w innej rzeczywistości niż polskie społeczeństwo, Polsce nie zagraża faszyzm (...), a frustracja, bunt społeczny z uwagi na tragiczną sytuację - mówił Gliński. Jego zdaniem polskie państwo nie funkcjonuje, a rząd jest nieprzygotowany na kryzys.

Kandydat PiS na premiera przekonywał, że tylko rząd techniczny jest w stanie "odsunąć wpływy na bieg polskich spraw grup interesów uniemożliwiających dobre rządzenie i wyniszczających państwo". Jak mówił, tylko taki gabinet nie musi przejmować się tego typu wpływami i realnie rządzić.

Gliński wyraził nadzieję, że wygłosi wystąpienie na forum Sejmu przed rozpatrzeniem przez Izbę wniosku PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, co nastąpić na najbliższym posiedzeniu (6-8 marca). - Wystąpienie programowe będzie miało miejsce na pewno tuż przed debatą sejmową - zapowiedział.

W niedzielę eksperci Glińskiego mówili o sprawach nauki, edukacji, transportu i rolnictwa.

Specjalista ds. rolnictwa Jerzy Zająkała przekonywał, że polscy rolnicy zasługują na takie same warunki jak rolnicy pozostałych państw UE, w tym przede wszystkim starej "15". Ocenił też m.in., że polska żywność jest w niewystarczającym stopniu promowana.

Większość osób wchodzących w skład zespołu ekspertów Glińskiego wzięło udział w niedzielnym - jak powiedział kandydat PiS na premiera - roboczym spotkaniu. Gliński zaznaczył, że eksperci wspomagają jego misję konstruktywnego wotum nieufności wobec obecnego rządu. - To ludzie kompetentni i odważni, którzy są gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • PM 2013-02-25 17:47:33
  Panie Janku! Skopiuję tekst powyższy, aby do Pana dotarł:
  (...)Gliński. Jego zdaniem polskie państwo nie funkcjonuje(...)

  Przypomina mi się rozpacz PRL-owskiej propagandy z sierpnia 1980: ile to Polska TRACI na każdym dniu strajku gdańskiej stoczni. W odpowiedzi na to ktoś z opozycji wyliczył, ile Polska codzienie DOKŁADA dolarów do wyposażania statków, sprzedawanych za ruble transferowe do ZSRR.
  Nawet, gdyby NIC NIE ROBIĆ, będzie lepiej, niż ROBIĆ, CO OBECNA WŁADZA ROBI.
  Pozdrawiam!
 • JANEK 2013-02-25 16:16:48
  JEŻELI JAKO PROFESOR NIE MA PAN CO ROBIĆ NA UCZELNI, TO CO MOŻE PAN ZROBIĆ DLA KRAJU. NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
 • ds 2013-02-25 12:12:20
  Niech się skończy w końcu ta cała farsa z tym Glińskim bo to nie ma sensu, a to że ktoś tam powiedział że polscy rolnicy zasługują na takie same warunki jak inne państwa UE to nie znaczy, że tak będzie jak oni dojdą do władzy.
 • POLAK 2013-02-25 11:33:23
  BŁAGAM PANIE GLIŃSKI ZAJMIJCIE SIE SPRZEDAŻA ZIEMI W POLSCE,SPRZEDAWANA JEST POLSKA OBCYM KAPITAŁOM, NIE MA ZIEMI NIE POLSKI,
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!