PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PiS wzywa ministra Sawickiego do debaty o problemach rolnictwa

Autor: PAP

Dodano: 30-10-2014 10:49

Tagi:

Europoseł Janusz Wojciechowski (PiS) wezwał w czwartek ministra Marka Sawickiego do debaty na temat problemów polskiego rolnictwa. Jak ocenił, Sawicki powinien się wytłumaczyć z zaniedbań, jakich dopuścił się wobec wsi."Wzywam ministra Marka Sawickiego, odpowiedzialnego za sytuację na polskiej wsi, do poważnej debaty na temat tego, co rząd zrobił, a raczej o tym, czego nie zrobił, a powinien zrobić, wobec polskich rolników i polskiej wsi" - powiedział Wojciechowski na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, debata między nim a Sawickim powinna dotyczyć m.in.: rosyjskiego embarga i jego skutków dla polskiej wsi, rekompensat dla rolników, a także sytuacji na rynku mleka.

Zdaniem polityka PiS, Sawicki powinien odpowiedzieć na pytania: dlaczego do tej pory nie ma rekompensat za rosyjskie embargo, dlaczego "tak nieudolnie prowadził tę sprawę w Unii Europejskiej", "dlaczego PSL popiera budowę wiatraków na wsi, dlaczego nie ma funduszu gwarancyjnego dla rolników, dlaczego nie ma skutecznych działań przeciwko zmowom cenowym, które niszczą rynek rolny" - wyliczał Wojciechowski.

Przekonywał, że w ramach kampanii przed wyborami samorządowymi powinna się odbyć rzetelna debata o sytuacji na polskiej wsi, gdzie jest "bardzo wiele problemów, słyszymy bardzo wiele, krytycznych, wręcz dramatycznych głosów o tym, jak trudna jest sytuacja polskich rolników".

Polityk PiS ocenił, że debata Wojciechowski-Sawicki powinna odbyć się w obecności rolników, np. w Grójcu lub Sandomierzu. "Dajemy ministrowie Sawickiemu szansę, żeby się wytłumaczył z tego, co zaniedbał. Polska wieś czeka - mieszkańcy wsi potrzebują takiej debaty i takich wyjaśnień" - podkreślił Wojciechowski.

W środę klub SLD rozpoczął zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie Sawickiego; Sojusz zwróci się do pozostałych sejmowych ugrupowań o poparcie wniosku, będzie też zabiegać o podpisy posłów niezrzeszonych. Aby złożyć wniosek o odwołanie ministra konieczne jest 69 podpisów - klub Sojuszu liczy 31 posłów.

PiS nie podpisze się pod wnioskiem SLD o wotum nieufności dla Sawickiego, ale jest za jego odwołaniem. "Prawie pewne" jest poparcie Sprawiedliwej Polski dla wniosku. Twój Ruch uzależnia poparcie do rozmowy z Sawickim. Ministra broni PO i PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

 • Kujawiak 2014-11-02 18:05:36
  Szanowni państwo jeżeli mamy taką korupcję władzy w Polsce jak w kujawsko pomorskiej gminie i powiecie a to fakty że Burmistrz gminy Koronowa zatrudnia Przyszłą synową Starosty Bydgoskiego pana Parzycha a pan starosta zatrudnia syna pana burmistrza i do tego burmistrz Koronowa otrzymuje uposażenie 14 tysięcy i rade gminy kupioną to co to za władza kolesi . jeżeli tak działają w całym kraju to nigdy nie wyjdziemy z kryzysu Głosujcie nie na jedynki szanujcie Polskę bo oni Burmistrz Gliszczyński i Starosta Parzych to przykład Korupcji władzy w powiecie Bydgoskim PRZEKAŻ DALEJ To skandal jak nie ujrzy światła dziennego
 • rolnik 2014-11-02 14:58:37
  Do Rolników APEL
  Szanowni Państwo, poniżej przesyłam Wam link do film obrazujący działalność
  ARiMR na terenie województwa dolnośląskiego, a także na terenie całej
  Polski. Dodatkowo w załączniku przesyłam Wam pismo, które wysłałem do
  Ministra Rolnictwa - Pana Marka Sawickiego, a także do Zastępcy Dyrektora
  Oddziału Regionalnego ARiMR we Wrocławiu - Pana Waldemara Reduch, w sprawie
  nieodpowiedzialnych działań wszystkich powiatowych oddziałów ARiMR w całej
  Polsce, a także Ministerstwa Rolnictwa pozbawiających polskiego rolnika
  dotacji finansowych z UE. Proszę o wnikliwą analizę i rozpowszechnianie tego
  w całym społeczeństwie rolnym.


  http://youtu.be/lCA2g0KKs7g

  Pozdrawiam,
  OGÓLNOPOLSKI RUCH OBURZONYCH RZECZPOSPOLITA OBYWATELSKA
  Piotr Rybak
 • kierownik biura powiatowego 2014-11-02 14:10:15
  A polityka doprowadza do obłędu
  Wysnuwam wniosek ten
  Bo w sejmie same pokemony rząd do rzędu
  Darmozjad albo leń
  Na szczycie guma balonowa i dziwaczka
  Już tu doprawdy nie przejmuje wcale się
  I każdy ciągnie tylko do swego kubraczka
  Pokaźną sumę zer

  https://www.youtube.com/watch?v=JUCYyJX7ThA
 • Pomorskie 2014-11-02 13:10:34
  Polak to ma taką naturę że zawsze swojego gani a cudze chwali i tak jest z chłopami polskimi nigdy im nikt jeszcze nie dogodził a jeżeli coś się nie udało bo media nie polskie specjalnie wpuszczają i kompromitują ludzi to Polacy nie pamiętają nic dobrego tylko złego i tak było z Lepperem Mojzesowiczem i innymi tylko co dobre i Polskie to ośmieszyć .To chore takie jest Polskie podwórko
 • Wielkopolski 2014-11-02 12:46:05
  Jak słucham waszych wypowiedzi to tylko polityka a nie gospodarka a szkoda że nie pamiętacie jak za czasu Mojzesowicza zostały wprowadzone dopłaty do paliwa do materiału siewnego a nie wspomnę o kwotach mlecznych i tego nikt mu nie odbierze a taśmy Beger to namowa Lipiński Beger przesłuchajcie taśmy są w internecie można wyrobić sobie zdanie o Mojzesowiczu ja sobie wyrobiłem i uważam że więcej dobrego dla rolnictwa zrobił jak złego a każdy ma jakieś zasługi byle by miał dobre dla Polski
 • T.B. 2014-11-02 12:14:25
  @Franek. W porównaniu z ministrami przed nim jak Kalinowskim, Balazsem był najlepszym ministrem. Co do robienia kariery, to się z Tobą zgodzę, ale to było później. Co ma minister do ceny zboża. W czasach przedunijnych mógł co najwyżej uruchomić skup interwencyjny, gdy ceny były już na dnie. Kolejni ministrowie łącznie z obecnym bez komentarza, każdy wie jak jest.
 • franek 2014-11-02 09:09:43
  TB ulegasz propagandzie komuchów jeśli chodzi o Olewniczaka . To pozer i przekręt i karierowicz, choć sprytny. Pamiętam , jak w TV mówił "rolnicy nie sprzedawajcie zboża , bo będzie drożeć", a ono staniało. Za chwilę automat wydzwaniał w jego imieniu po rolnikach, jaki to on przyjaciel i trzeba na niego głosować, a on robił rolnikom pod górkę sprowadzając z zagranicy. Na szczęście większość rolników nie dała się nabrać na jego tanie blagierstwo
 • T.B. 2014-11-01 22:08:00
  Ja pamiętam Mojzesowicza z taśm Renaty Beger. Dobrze jako ministra rolnictwa oceniam Wojciecha Olejniczaka. Ale to było kiedyś był młody ambitny i świeży w polityce. Po jednej kadencji wszyscy się robią podobni i zaczyna się partyjniactwo i dbanie o stołki, bo jak skończyła Samoobrona. Co do Janusza Wojciechowskiego, ma takie samo prawo wypowiadania się w kwestiach rolnictwa jak posłowie PSL, bo wcześniej do PSL należał. W przeszłości był bardzo dobrym prezesem NIK, obecnie w PiS specjalnie go nie widać, bo ten co się wychyla wylatuje. Przed wyborami każdy rzuca hasła, a konkretów 0 (zero)
 • w-40 2014-11-01 21:24:52
  Mojzeszowicz to swój chłop . prawdziwy rolnik
 • arszczecin 2014-11-01 21:11:34
  Wielkopolski, żeś odleciał.
  Mojżesz? To może jeszcze serafinka?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!