Pisma powstały w związku z zaistniałą sytuacją w Bodaczowie. Mianowicie wielu rolników nie dostało pieniędzy za dostarczony wcześniej rzepak.

Pierwsze pismo skierowane jest do rolników, którzy są związani umową, a nie dostarczyli jeszcze rzepaku do zakładu. W piśmie należy określić jaką ilość chce się dostarczyć i jaka kwota ma być zapłacona dla rolnika. Zapłata przed dostawą ma wynikać z wątpliwego stanu majątkowego spółki.

Drugie pismo dotyczy rolników, którzy są w nieco gorszej sytuacji - dostarczyli rzepak i nie otrzymali pieniędzy. W takim piśmie należy wskazać dodatkowy termin na spełnienie świadczenia.

Ostatnie pismo skierowane jest do rolników, którzy całkowicie odstępują od umowy z ZT w Bodaczowie. Muszą oni w piśmie wyznaczyć termin zabrania oddanego wcześniej rzepaku.

Ponadto senator Cichosz skierował w związku sytuacją rolników pokrzywdzonych przez Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie pisma do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prokuratora Generalnego. Biuro senatora gwarantuje także pomoc prawną przy ewentualnym złożeniu pozwu zbiorowego wobec spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!