Uczestnicy spotkania mogli oglądać bogatą ofertę odmian roślin rolniczych firmy Syngenta. Na pokazowych poletkach znalazły się odmiany zbóż, w tym pszenicy ozimej, jęczmienia jarego browarnego i jęczmienia ozimego. Na szczególną uwagę zasługiwały trzy hybrydowe odmiany jęczmienia ozimego: Zzoom, Yoole i Hobbit. Jęczmienie te mają wyróżniać się wysokim potencjałem plonowania, większą tolerancją na mróz i suszę oraz dobrą wartością paszową. Mieszańcowe odmiany jęczmienia są na polskim rynku nowością. Nasiona tych trzech odmian już wkrótce trafią do sprzedaży.

Na pokazowych poletkach prezentowano również odmiany rzepaku, kukurydzy i buraka cukrowego. Duże zainteresowanie wśród plantatorów buraka cukrowego wzbudziły dwie nowe odmiany: zarejestrowana w Polsce SY Belana oraz pochodząca z Katalogu Unijnego Megalita.

Rośliny na poletkach pokazowych prezentowały się wyjątkowo okazale. Duże znaczenie miał tu fakt, że Ulhówek znajduje się na bardzo atrakcyjnych glebach - czarnoziemach.

Organizatorzy spotkania położyli duży nacisk na ochronę chemiczną upraw i bezpieczeństwo stosowania ŚOR. Rolnicy mogli obejrzeć na poletkach pokazowych efekty zastosowania poszczególnych preparatów i chętnie podejmowali dyskusję na ich temat.

Oprócz głównego organizatora, firmy Syngenta, w trakcie spotkania swoją ofertę przedstawiały firmy towarzyszące, m. in. Intermag.

Podobał się artykuł? Podziel się!