W Poznaniu zostały ogłoszone wyniki konkursów rozgrywanych na targach Polagra. Medale, puchary i wyróżnienia wraz z prezesem MTP Przemysławem Trawą wręczał minister Wojciech Mojzesowicz. Najważniejsze targowe trofeum Złoty Medal MTP otrzymało 18 produktów. Medal ma już 25-letnią tradycję i jest symbolem walorów produktu, jego nowoczesności i innowacyjności. Firmy, które go zdobyły mają prawo do umieszczania znaku na swoich wyrobach.

Puchary otrzymali też laureaci organizowanego przez Redakcję „Polish Food” konkursu pt. „Najciekawsza promocja na Targach”. W tym roku jury postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody - puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Otrzymały je:
• Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP - za nowatorską promocję produktów mięsnych wraz z prezentacją procesu ich wytwarzania.
• Zakład Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego HORTINO Leżajsk Sp. z o.o. - za ciekawe materiały informacyjne oraz kolorowe i zachęcające do konsumpcji przedstawienie przygotowania dań obiadowych z warzyw.
• Krajan – Browary Kujawsko-Pomorskie - za atrakcyjną prezentację niepowtarzalnych smaków i różnorodną ofertę małego polskiego browaru.
Laureaci tego konkursu, oprócz pucharów i dyplomów, otrzymują także dodatkową nagrodę w postaci bezpłatnej informacji o firmie w jednej z najbliższych edycji, wydawanego już od 13 lat przez resort, we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, czasopisma informacyjno-promocyjnego.