PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Police kupią gaz ziemny od PGNiG za ok. 394 mln zł

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 24-12-2012 14:07

Tagi:

Zakłady Chemiczne Police zawarły z PGNiG umowę na dostawy gazu ziemnego w pierwszej połowie 2013 r. o szacunkowej wartości 394 mln zł - poinformowała w komunikacie grupa Azoty Tarnów, do której należy spółka Police."Z.Ch. Police S.A. zawarły dziś nową umowę na dostawy gazu ziemnego. Dostawcą błękitnego paliwa będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Kontrakt reguluje warunki sprzedaży paliwa gazowego w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 30 września 2013 r. (...) Szacunkowa wartość świadczeń wynikających z nowej umowy to 394 mln zł" - napisano w komunikacie Azotów Tarnów.

W informacji wskazano, że spółka zawarła ostatnią umowę z PGNIG 17 grudnia 2009 roku. Zgodnie z aneksem z 16 grudnia 2011 r., kontrakt jest aktualny do końca 2012 roku.

"Zakłady Chemiczne <Police> dążą do optymalizacji kosztów w ramach Grupy Azoty. W tym celu Spółka prowadzi długofalową politykę dywersyfikacji źródeł dostaw gazu ziemnego. Jednak naszym strategicznym partnerem w zakresie dostaw błękitnego paliwa jest i będzie PGNiG" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Z.Ch. "Police" i wiceprezes Azotów Tarnów Krzysztof Jałosiński.

Z.Ch. "Police" to jedna z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy Azoty Tarnów i jeden z największych polskich eksporterów. W 1995 roku "Police" zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 r. "Police" zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 19 sierpnia 2011 r. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach nabyły 49 mln 500 tys. akcji zwykłych na okaziciela "Polic" (66 proc. kapitału zakładowego) dzięki czemu spółka weszła do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!