PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Policja wnioskuje do sądu o kary za protest przed ministerstwem rolnictwa

Policja wnioskuje do sądu o kary za protest przed ministerstwem rolnictwa

Autor: PAP

Dodano: 18-02-2015 10:12

Tagi:

Policja wystąpiła do sądu z wnioskiem o ukaranie m.in. szefa Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego za ubiegłotygodniowy protest przed ministerstwem rolnictwa. Według policji odbył się on nielegalnie.



- Skierowaliśmy dwa wnioski o ukarania do śródmiejskiego sądu; jeden dotyczy przewodniczącego tego zgromadzenia, drugi organizatora. Chodzi o art. 52 Kodeksu wykroczeń dotyczący zwołania zgromadzenie bez wymaganego zezwolenia - powiedział oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata.

Jeden z wniosków, według nieoficjalnych informacji PAP, dotyczy Sławomira Izdebskiego - organizatora protestów rolników w Warszawie, drugi Arkadiusza Ługowskiego - który przewodniczył manifestacji.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, za zwołanie nielegalnego zgromadzenia grozi areszt do 14 dni, kara ograniczenia wolności albo kara grzywny.

W ubiegłą środę odbył się protest rolników w Warszawie. Ok. 140 traktorów dojechało od strony Siedlec do obrzeży miasta, a przed resortem rolnictwa - gdzie trwały rozmowy ministra rolnictwa Marka Sawickiego z przedstawicielami organizacji rolniczych - odbyła się demonstracja, w której wzięło udział kilkaset osób.

OPZZRIOR domaga się odszkodowań za straty w uprawach spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka; chce porozumienia w tej sprawie z ministerstwem rolnictwa.

Kolejna manifestacja rolników - "zielone miasteczko" naprzeciwko kancelarii premiera - ma odbyć się w najbliższy czwartek. Według zapowiedzi Izdebskiego, będzie to "ogólnopolska akcja okupacyjna" zorganizowana w związku z niepodpisaniem porozumienia z rządem; zakończy się, jeżeli spełniony zostanie jeden z warunków: podpisane zostanie porozumienie lub też minister rolnictwa poda się do dymisji lub zostanie zdymisjonowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (14)

  • Adam 2015-02-19 07:18:59
    za robote niech się wezmą nygusy a nie tylko łape wyciągać po pieniądze. Zabrać jednemu , drugiemu przychody z gospodarstwa i dać najniższa krajową a zobaczy czy ma podstawy do protestu. Jak mu brakuje pieniędzy to niech sprzeda John Deera a kupi sobie taki ciągnik jaki mu potrzebny a nie taki jakiego mu cała wieś zazdrościć. We łbach od dobrobytu się poprzewracało!!
  • rolnik z miasta 2015-02-18 22:27:52
    A ja wnioskuję o ukaranie Komendantów Milicjantów za moim zdaniem bezprawne strajki włoskie odbywające się swego czasu na drogach Polski. Prowadzi to do zamętu, mniejszej wydajności pracy, uprzykrzania się podróżującym i wykonującym swoje zarobkowe obowiązki kierowcom. Moim zdaniem milicjanci też działali nielegalnie w takich sytuacjach. Jak równość to równość.
  • OBSERWATOR 2015-02-18 22:01:09
    Niech tę demokrację szlag trafi razem z tym kołchozem unijnym!!!!
  • wiola19 2015-02-18 21:55:18
    aa-że stara cię od małego okładała po łbie gumą to nie oznacza że wszystkich też będziesz okładał,heh idiotów coraz więcej niestety
  • wiola19 2015-02-18 21:46:56
    u nas też tego sołtysa wybrali co bimber stawiał przez 2 dni przed i 2 dni po wyborach,dla policji jak zwykle co 2 miechy nowe taryfikatory mandatów w ramach bezpieczeństwa ciemnych mas,jeszcze ze dwa lata i będzie tak że za drobne wykroczenie np.zaśmiecanie będzie 20tys mandat,a za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 5 km będzie 5 lat pierdla i 20tys mandatu.Nie wiem w jaki sposób ale musimy ten rodzaj demokracji tępić
  • abc 2015-02-18 21:33:56
    Łukaszenka przeniósł się do Polski ?
  • OBSERWATOR 2015-02-18 21:28:17
    To nie demokracja , tylko głęboki FEUDALIZM .Polska państwem policyjnym i to widać nie tylko przy okazji protestów .Każda dziedzina życia to coraz więcej obwarowań , zakazów i nakazów.U nas sołtysa wybrali ci którym wódę stawiał , totalna nieodpowiedzialnośc i głupota.PO i PSL to jeszcze większe sprzedawczyki niż działacze byłego PZPR.
  • kolo 2015-02-18 20:26:17
    ... bo pensyjki w policji to chyba nie złe co ? Rząd wie komu dogadzać ...