PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 11 tysięcy pożarów traw w ostatni weekend

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 26-03-2012 11:40

Tagi:

Tylko w ostatnich trzech dniach (23 - 25 marca br.) doszło do ponad 11 tys. pożarów traw. Od początku marca br. to ponad 38 tys. pożarów nieużytków.W ostatni weekend w wyniku pożarów traw i nieużytków zmarły dwie osoby. Od początku marca br. z tego powodu zmarło pięć osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby ze względu na bezpieczeństwo nie wypalać traw. Przypominamy, że wypalanie nieużytków jest zabronione.

W ostatni weekend w wyniku pożarów traw i nieużytków zmarły dwie osoby w województwie świętokrzyskim i mazowieckim. Od początku marca br. z tego powodu zmarło 5 osób, w województwie podkarpackim - jedna, w województwie świętokrzyskim - dwie, w województwie mazowieckim - dwie.

W województwie mazowieckim jedną z osób, które zmarły był strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Strażak brał udział w akcji gaszenia pożaru traw w Chlewiskach, w powiecie szydłowieckim. Podczas akcji doznał ciężkich poparzeń ciała i dróg oddechowych.

Przypominamy, że wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych - także kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Pożary spowodowane wypalaniem traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania. Utrudniają oraz powodują zagrożenie na drogach, prowadząc do kolizji i wypadków.

Pożary nieużytków, z uwagi na charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę strażaków oraz ilość potrzebnego sprzętu do ugaszenia ognia. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!