- Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć polskich i zagranicznych firm produkcyjnych, usługowych i handlowych pracujących na rzecz rolnictwa, promocja kultury i twórczości ludowej regionu oraz integracja obszarów wiejskich - poinformował dyrektor Oddziału w Lubniewicach Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Zbigniew Ejchart.

W targach będzie uczestniczyć ponad 200 wystawców z bogatą ofertą z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ogrodnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego, mechanizacji i techniki rolniczej, ekologii i zdrowej żywności, ochrony środowiska i wykorzystania alternatywnych źródeł energii.

Zainteresowani rolnicy będą mogli skorzystać z doradztwa specjalistów Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedstawicieli agencji rządowych, banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

Targom będą towarzyszyć Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Drobnego Inwentarza (prezentacje materiału zarodowego i efektów pracy hodowlanej Lubuskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej oraz Lubuskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka), która od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród zwiedzających.

Dodatkowymi atrakcjami będą m.in.: świeże mleko prosto od krowy, wystawa rękodzieła ludowego, wystawa żywności wysokiej jakości, prezentacja ciast wypiekanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Tradycyjnie nie zabraknie stoisk serwujących znakomitą wołowinę i wieprzowinę. Targom będą towarzyszyć występy zespołów ludowych.


Wieś Glisno położona jest przy drodze wojewódzkiej 136 (trasa Gorzów Wlkp.- Sulęcin) w odległości: 120 km od Poznania, 80 km od Zielonej Góry, 35 km od Gorzowa Wlkp., 10 km od Sulęcina, 5 km od Lubniewice, 60 km od granicy z Niemcami. Dojazd od autostrady A2 - zjazd w Torzymiu na Sulęcin, Wędrzyn i Glisno. Podobał się artykuł? Podziel się!