PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 40 zagryzionych danieli

Ponad 40 zagryzionych danieli zostało znalezionych w niedzielę w hodowli tych zwierząt pod Białogardem (Zachodniopomorskie).Byki, łanie i cielaki daniela zagryzły prawdopodobnie dzikie zwierzęta - poinformowała białogardzka policja.

Daniele były hodowane na ogrodzonym terenie, zagryziona została większa ich część. Nie wiadomo jeszcze, jakie zwierzęta mogły zagryźć daniele, mają to wyjaśnić specjaliści z Państwowej Straży Łowieckiej i Państwowego Inspektoratu Weterynarii.

Straty właściciela hodowli oszacowano na ponad 50 tys. zł.

Policja prosi o zachowanie ostrożności przy wychodzeniu na spacer do pobliskich lasów oraz o zamykanie na noc swojego inwentarza.

Daniele to zwierzęta jeleniowate pochodzące z Azji Mniejszej, zaaklimatyzowały się w Europie i Płn. Afryce już w starożytności. Do Polski zostały sprowadzone z Europy Południowej. Zamieszkują lasy, są też hodowane w parkach.

Są nieco większe od saren, ale mniejsze od jeleni. Mają do 90 cm w kłębie. Rekordowe okazy mogą ważyć nawet do 100 kg, a ich poroże dochodzi do siedmiu kilogramów. Odżywiają się trawą, żołędziami i korzeniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • komendant straży leśnej 2012-11-23 13:40:51
    waldi, dinozaury, smok wawelski, lub trotyl spod brzozy
  • waldi 2012-11-23 09:10:57
    Co za inteligent to napisał. A jakie dzikie zwierzęta żyjące w Polsce mogły zagryźć?Niedźwiedzie czy lwy?Tylko wilki mogłyby to zrobić, lub psy. Brawo dla autora .
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!