Według organizatorów to najobszerniejsza prezentacja sprzętu rolniczego w Polsce. Spodziewają się oni, że wystawę odwiedzi, podobnie jak w poprzednich latach, ponad 100 tys. osób.

Jak podkreślają organizatorzy, rolnicy odwiedzający Agro Show mogą zapoznać się z kompleksową ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa oraz uzyskać fachową pomoc.

Karolina Matuszewska z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która jest organizatorem wydarzenia, powiedziała, że szczególnym zainteresowaniem odwiedzających imprezę cieszą się pokazy maszyn w pracy.

- Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych można zobaczyć w pracy lub osobiście sprawdzić działanie ciągników i maszyn. To okazja do porównania różnych rozwiązań technicznych i różnych technologii. Zaplanowana jest też prezentacja nowości wystawy, opryskiwaczy, ładowarek teleskopowych i ładowaczy - poinformowała.

Pierwszy dzień wystawy zorganizowany został z myślą o młodzieży ze szkół rolniczych. Jak wyjaśniła Matuszewska, w piątek przyszli rolnicy mają okazję nie tylko zwiedzić ekspozycję, ale także wziąć udział w "wieloboju rolniczym" - konkursie z nagrodami.

Ekspozycji towarzyszą liczne spotkania, prelekcje i seminaria. Dla nauczycieli zawodu mechanizacji rolnictwa przygotowano wykład poświęcony wspomaganiu organizacji pracy w rolnictwie dzięki systemom GPS i GSM.

W trakcie wystawy rozstrzygnięte będą ogólnopolskie konkursy "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2012" i konkurs na najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych "Mechanik na Medal".

Podobał się artykuł? Podziel się!