PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Poseł Maliszewski stanie przed sądem

Poseł Maliszewski stanie przed sądem

Autor: farmer.pl

Dodano: 26-09-2013 14:38

Tagi:

Mirosław Maliszewski, poseł PSL i sadownik z Grójeckiego, stanie przed sądem. Prokuratura oskarża go, że podrobił podpis żony na wniosku o dopłatę bezpośrednią i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła jej ponad 9,5 tys. zł - donosi serwis gazeta.pl



Chodzi o dopłaty bezpośrednie za 2010 rok. Poseł Mirosław Maliszewski miał złożyć antydatowany wniosek o dopłaty, podpisany za żonę.

Jak podaje gazeta.pl w środę Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód wysłała do Sądu Rejonowego w Grójcu akt oskarżenia w tej sprawie. Mirosława Maliszewskiego oskarżono o to, że "w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podrobił w celu użycia za autentyczny wniosek o przyznanie płatności bezpośredniej za 2010 r., fałszując podpis swojej żony, a następnie tak sporządzony wniosek przedłożył do ARiMR w celu uzyskania dla niej płatności do działek rolnych o pow. 17,02 ha w kwocie 9566,77 zł po przewidzianym przepisami terminie".

Daniel B., specjalista w biurze grójeckim ARiMR, który zarejestrował wniosek, ma zarzut poświadczenia nieprawdy. Obaj oskarżeni nie przyznają się - donosi gazeta.pl

Farmer pisał o sprawie wielokrotnie:

Kowal zawinił 

Maliszewski: Mam czyste sumienie 

Maliszewski odpowie za podrobienie wniosku i podpisu żony 

Maliszewski nie odpowie?... 

Status posła Maliszewskiego 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (10)

  • rolnik 2013-10-16 15:42:12
    ekojajo. Masz rację pracownicy w ARIMR są zastraszani, że jak nie wykonają poleceń to po pracy. bynajmniej tak jest w ARIMR Wrocław. Niejednokrotnie mowili mi pracownicy że kazano im niszczyć młodych Rolników. Wczoraj zapadł 1 wyrok i młody Rolnik wygrał z ARIMR w Sądzie Wojewódzkim
  • Andrzej 2013-09-28 07:42:46
    @A. Krzak geodeta jest mierniczym działki ewidencyjnej i użytków gruntowych na jej powierzchni, a pracownik arimr musi sprawdzić, czy zadeklarowana we wniosku o dopłaty powierzchnie są zgodne ze stanem faktycznym, a jak wiesz w skrócie dopłata przysługuje do grumotów rolnych utrzymanych w dobrej kulturze rolnej zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Szanowny mierniczy geodeta podaje tobie powierzchnię gruntów rolnych, ale nie powierzchnię w danym roku uprawianą. Nie zdarzyło się aby geodeta samoistnie zmierzył powierzchnię uprawy. Oczywiście zrobi to na twój wniosek bardzo profesjonalnie za niemałe pieniądze. Geodeta i pracownik arimr robią co innego. ARiMR opiera się na ortofotomapach obecnie dość często aktualizowanych. Jak słyszałem geodezja także przechodzi na ortofotomapy i wektoryzację w ramach cyfryzacji swoich prac. Z czasem zasoby geodezyjne jak i arimr będą spójne.
  • ekojajo 2013-09-27 12:52:30
    Tutaj jest jeszcze jeden ważniejszy aspekt a mianowicie nakłanianie pracownika ARIMR do kłamstwa,poświadczenia nieprawdy i przyjęcia dokumentów po terminie .Widać jaki wpływ ma PSL na agencje,jak może nadużyć władzy,zastraszyć,nakłaniać do kłamstwa i uzależniać.Mamy tego przykład choćby w dolnoślaskim i świętokrzyskim.
  • vmuser2225 2013-09-27 09:25:43
    @A.krzak: Nie przeszkoleni pracownicy arimr to nic w porównaniu z ich sprzętem. Czy oni nadal mierzą tymi najtańszymi dżypyesami, które mają kilka metrów błędu a jak w pobliżu jest linia energetyczna to całkiem wariują?
  • A. Krzak 2013-09-27 08:04:54
    Czy skórka warta wyprawki? Czy dopłaty się należąły? Czy miał(a) prawo złozyć wniosek o dopłaty? Co jest prawdą, a co fałszem? Na pierwszy rzut oka to wynika, że przestępstwem było; podrobienie podpisu i antydatowanie wniosku. Nie było natomiast żadnego wyłudzenia dopłat. Mam nie najlepsze zdanie o fachowości pracowników arimr, zwłaszcza w zakresie pomiarów. Jestem przekonany, że 80% zgłoszeń do prokuratury o wyłudzenia dopłat jest sztucznie nadmuchanych! Pracownicy arimr po krótkim przeszkoleniu są lepszymi mierniczymi od uprawnionych geodetów! Jest to metoda na wyłudzenie nienależnych premii i nadawanie niepotrzebnej pracy policji i prokuraturze. Takie bezzasdne wnioski powinny być karane! Podważa to zaufanie do organów państwa. Ja takie zaufanie straciłem!
  • JKC 2013-09-26 22:46:25
    niska szkodliwość i pozamiatane...
  • Andrzej 2013-09-26 22:34:09
    Moi drodzy, nie chodzi o te śliwki, ale po co tam lazł, posłowi wolno mniej, jak przewinił: antydatował dokument, podrobił podpis, to niech odpowiada zgodnie z KK. Co będzie, to mam wątpliwości przy naszej nieudolnej prokuraturze, ile przegranych ważnych społecznie spraw, czy oni potrafią tylko doprowadzić do skazywania pianych rowerzystów, bo nie posłów po pijaku, nie posłów przekraczających dozwolona prędkość, czy jadących pod prąd, różnej maści mafiosów, oczywiści jeżeli byli winni. Ten piany rowerzysta, to niska szkodliwość społeczna, wystarczyło by pouczenie, czytaj postraszenie i jakieś zawiasy.
    Czy twórca prawa nie wie, że wystarczyło nawet w tym samym dniu składania wniosku złożyć zmianą do wniosku o wpis do ewidencji producentów z pełnomocnictwem współmałżonka i wtedy poco podrabiać podpis. Ale może właśnie w tym jest problem, Pani Żona nie chciała udzielić takiego pełnomocnictwa. I co mamy sprawę wartości 9566,77 zł. Tak przecież trafiło na ubogiego.
    Pozdrawiam
  • vmuser2225 2013-09-26 19:58:46
    Nie to nie może być prawda! Tak mu dobrze z oczy patrzy. I jeszcze jest z PSL!
  • karolzyglinkarol 2013-09-26 19:45:34
    PAN BOG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY BEKNIE ZA POSWIADCZENIE NIEPRAWDY I PODROBIENIE PODPISU BEDZIE TO ZADOSCUCZYNIENIE ZA NAMAWIANIE POSLOW DO BARBARZYNSTWA JAKI JEST UBOJ RYTUALNY CIEKAWE ILE WZIOL OD PEJSATYCH ZA TE AKCJE WZESPOL Z SAWICKIM I KALEMBA