Ludzie Ci nie marzą o takim wypoczynku jak większość Polaków. Ich marzeniem jest jak najszybciej wrócić do domu. Większość z nich już wróciła do swoich gospodarstw i zastała obraz … bardzo tragiczny. W Gminie Słubice nadzór budowlany stwierdził, że sto budynków na terenach zalanych miejscowości Nowy Wiączemin, Wiączemin Polski, Świniary, Juliszew (część), Sady, Nowosiadło, Zyck Polski, Zyck Nowy, Rybaki, Leonów oraz Piotrkówek częściowo trzeba rozebrać, bo zagrażają bezpieczeństwu ludzi bądź zwierząt.

Zaspakajanie podstawowych potrzeb ludzi jak i zwierząt jest w miarę stabilna, ale muszę przypomnieć ze tym rolnikom, którym woda zabrała plony trzeba zgromadzić zapasy do przyszłych zbiorów. Myśleć trzeba o zasiewach na jesieni i na wiosnę, przy braku dochodów wszyscy wiemy, że jest niemożliwe jak to zrobić?.

Dziś mieszkańcy tych terenów a szczególności rolnicy powracają powoli po pierwsze do normalnego stanu psychicznego i dzięki darczyńcom powraca im nadzieja do normalnego życia, choć przychodzi im to z wielkim trudem. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim darczyńcom za otwartość serc dla ludzi w potrzebie i prosić o dalszą pomoc. A pomoc potrzebna jest różna, a to jeden z przykładów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podobał się artykuł? Podziel się!