PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Premier: Rolnictwo ma strategiczną pozycje w planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Premier: Rolnictwo ma strategiczną pozycje w planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Fot. Shutterstock

Rolnictwo, przemysł przetwórczy oraz rozwój obszarów wiejskich zajmują strategiczną pozycję w rządowym planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedziała w środę w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że "wszystkie zobowiązania wyborcze wykonamy"- Rolnictwo, przemysł przetwórczy oraz rozwój obszarów wiejskich, zajmują strategiczną pozycję w rządowym planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówiła premier podczas debaty nad wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Jak dodała, Jurgiel wynegocjował nowe rynki zbytu na produkty rolne. - Dzisiaj wysyłamy produkty rolne do ponad 30 nowych krajów - powiedziała szefowa rządu. W tym kontekście wymieniła Japonię, Indonezję, Egipt, Turcję. - Będziemy starali się tych rynków dla polskich produktów rolnych otwierać jeszcze więcej - zadeklarowała.

Jej zdaniem w poprzednich rządach, sprawę polskiej wsi, rolnictwa były traktowane jako margines polityki gospodarczej i społecznej.

- Również w negocjacjach do obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej to rolnicy zostali przez ówczesny rząd poświęceni. I mimo, że PSL dzisiaj mówi o tym, że i próbuje po blisko 24 miesiącach pracy podsumować pracę polskiego rządu, rządu Prawa i Sprawiedliwości i domaga się, żeby wszystkie zobowiązania i deklaracje, które były przez nas złożone były wykonane, to ja powiem tak: wszystkie zobowiązania wyborcze wykonamy - powiedziała szefowa rządu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • perfekt 2017-09-28 21:18:26
    bla bla bala tak po całych dniach
  • perfekt 2017-09-28 21:17:09
    Bla, bla, bla tak po całych dniach
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!