PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Premier w liście: Sprawy wsi i lasów, to zadanie o strategicznym znaczeniu dla rządu

Premier w liście: Sprawy wsi i lasów, to zadanie o strategicznym znaczeniu dla rządu Fot. M. Oleksy, PTWP

Dla kierowanego przeze mnie rządu sprawy polskiej wsi i polskich lasów, to jedno z zadań o strategicznym znaczeniu - napisała do uczestników konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś" premier Beata Szydło. List odczytała szefowa jej kancelarii Beata Kempa."Wieś i polskie lasy, to miejsca, w których w sposób szczególny pielęgnowana jest polskość. Tutaj filarami codziennego życia pozostają wiara, ojczyzna, tradycja, rodzina i umiłowanie ziemi. Dla kierowanego przeze mnie rządu sprawy polskiej wsi i polskich lasów, to jedno z zadań o strategicznym znaczeniu. (...) Żałuję, że zaplanowane wcześniej obowiązki uniemożliwiają mi udział w spotkaniu środowisk, które rozumieją polską wieś i jednoczą się w trosce o jej sprawy. Wszystkich zebranych zapewniam o mojej serdecznej pamięci" - podkreśliła premier.

Szydło wskazała, że jej rząd jak dobry gospodarz, który dba o polską ziemię i widzi w niej wartość, podjął się obrony polskich gruntów rolnych i leśnych. "Polska wieś to olbrzymi potencjał produkcji żywności o wysokiej jakości, unikalne zasoby lasów i pól, setki tysięcy zwierzyny łownej i niepowtarzalna różnorodność przyrodnicza" - wskazała.

Premier dodała, że Polska dysponuje "wyjątkowym bogactwem, którego racjonalne wykorzystanie daje gwarancję rozwoju naszej ojczyzny". "Użytkowanie tych zasobów musi uwzględniać ich jednoczesną ochronę i docenianie skarbów polskiej ziemi. Dzisiejsza konferencja jest cennym wyrazem troski oraz dbałości o przyrodnicze i kulturowe dziedzictwo polskiej wsi i polskich lasów" - napisała.

List odczytała szefowa kancelarii prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, który uczestniczyła w konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś", poświęconej m.in. roli Kościoła, leśnictwa i łowiectwa dla rozwoju wsi. Debata rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kaliskiej bp. Edwarda Janiaka. W trakcie konferencji odbywają się wykłady, nt. m.in. znaczenia Kościoła dla wsi i wsi dla Kościoła, walki wsi o Polskę czy roli leśnictwa i łowiectwa dla wsi. Organizatorami przedsięwzięcia są m.in. Ministerstwo Środowiska, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Lasy Państwowe. Gościem konferencji oprócz Kempy jest minister środowiska Jan Szyszko. Bierze w niej udział ok. 8 tysięcy osób z całego kraju, w zdecydowanej większości leśników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • Pszczółka 2017-06-16 04:33:27
  Szyszko w obrzydliwy sposób wkręca w swoją "maszynkę do mięsa" polski kościół.
  Ta konferencja była jednym wielkim skandalem! Sprawą powinno zająć się CBA!!!
 • er 2017-05-15 10:42:09
  gdyby rzadzili PO i psl to lasy by już dawnoo sprzedali lub wycieli w pień tak jak stocznie kopalnie i zaklady ktore przejeli swoi z pod znaku peło firmy skupowe prawie wszystkie sa w rekach narodu handlowego rozejrzyjcie sie dokladnie
 • ekojajo 2017-05-14 13:00:26
  Gdyby PiS -owi i Pani Premier zależało na polskiej wsi to nigdy ludzie o kwalifikacjach i doświadczeniu oraz wykształceniu Obajtka i Romanowskiego nie zajęli by kluczowych stanowisk w resorcie !!!!!
 • cwaniaczek 2017-05-14 12:16:23
  no nie tylko pis ...
 • Miasto 2017-05-14 10:51:47
  PiS kolejny raz pokazuje że ludzi w mieście ma w ....
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!