Na wniosek ministra rolnictwa premier odwołał prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) Wojciecha Kuźmińskiego - poinformował resort rolnictwa. Powodem była utrata zaufania do szefa Agencji - powiedział w środę PAP minister Marek Sawicki.

"Dymisja nastąpiła ze względu na utratę zaufania premiera i ministra rolnictwa do prezesa Agencji. Jest to związane z przygotowywaną restrukturyzacją Agencji, którą w najbliższym czasie zajmie się międzyresortowy zespół powołany przez premiera" - powiedział PAP Sawicki. Dodał, że "instytucja jest dobrze zarządzana".

Sawicki nie chciał mówić o ewentualnych następcach Kuźmińskiego w ANR.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke powiedział PAP, że o dymisji Kuźmińskiego dowiedział się w środę rano. Dodał, że nie zna powodów odwołania szefa ANR, bowiem nie rozmawiał o tym z ministrem Sawickim.

Plocke podkreślił, że przed rozmową z Sawickim oraz Kuźmińskim nie będzie komentował odwołania szefa Agencji.

Plocke w resorcie rolnictwa sprawuje nadzór nad ANR.

Kuźmiński (PO) został powołany na stanowisko prezesa Agencji w styczniu br. Jest doktorem nauk rolniczych, studia magisterskie ukończył w 1996 r. w Akademii Rolniczej w Szczecinie. Od kwietnia 2007 r. pracował jako dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim woj. zachodniopomorskiego. W latach 1999-2004 był administratorem oddziału pyrzyckiego Agencji Nieruchomości Rolnych. Był też wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Pyrzyckiego (2002-2006).

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!