PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Prezydent do Szymańskiej: Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej

Prezydent do Szymańskiej: Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej Halina Szymańska została w poniedziałek powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę na nową szefową Kancelarii Prezydenta. Szymańska była dotychczas wiceprezesem ARiMR, fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podziękował Halinie Szymańskiej za przyjęcie propozycji kierowania Kancelarią Prezydenta. Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej, cieszę się, że przyjęła pani tę nominację - mówił prezydent podczas uroczystości oficjalnego powołania jej na szefową KPRP.- Doskonale pani zdaje sobie sprawę z tego, że to funkcja, która jest związana z dużym obciążeniem, to funkcja, która związana jest z dodatkowymi obowiązkami, także tymi o charakterze politycznym - zauważył w poniedziałek prezydent.

Jak podkreślił Halina Szymańska jest osobą doświadczoną na stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. jako wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Bardzo serdecznie witam panią w Kancelarii Prezydenta pani minister i bardzo cieszę się, że przyjęła pani tę nominację. Jestem przekonany, że wykona pani te obowiązki jak najlepiej. Dziękuję również najbliższym, że się na to zgodzili, że po raz kolejny zostaje pani porwana z domu - mówił prezydent.

- To jest nie tylko funkcja, to jest przede wszystkim służba dla Rzeczypospolitej i za gotowość podjęcia tej służby jestem pani minister ogromni wdzięczny - dodał.

Prezydent podkreślił też, że ministrowie w KPRP Wojciech Kolarski i Paweł Mucha otrzymają dodatkowe obowiązki, w związku ze swoimi nominacjami.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w poniedziałek został pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum dot. projektu nowej konstytucji, a Wojciech Kolarski pełnomocnikiem prezydenta ds. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

- Panowie ministrowie, którzy nie zmieniają swojego miejsca, ale dostają dodatkowe obowiązki, obowiązki o charakterze nazwijmy to incydentalnym, stąd nie zwiększenie zakresu obowiązków w regulaminie Kancelarii, w naszych wewnętrznych rozporządzeniach, tylko powierzenie tej dodatkowej misji czasowej - powiedział prezydent.

- Jest to wyraz także z mojej strony swoistego zaufania wobec panów ministrów, wobec tego, jaką jakość pracy także prezentowaliście do tej pory, za co ogromnie dziękuję - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Kot prezesa 2017-06-12 20:02:55
  Mam nadzieję ze następna wladza sprawdzi jak były rozporzadzone fundusze Ue dziwnym trafem wiekszosc pisowcow w tym brat wiceprezesa
 • tak myślę 2017-06-12 16:54:12
  Powinien być przekonany, że wykona swoje obowiązki dobrze, a nie jak najlepiej. Widać nie ma złudzeń...
 • ekojajo 2017-06-12 16:40:11
  Jakby ta Pani była taka dobra to na stanowisko wiceprezesa ARiMR dostałaby się z konkursu a nie z powołania.Konkurs ogłoszono w grudniu 2015r .Odwołano w styczniu 2016r i powołano min Panią Szymańską.A co z kandydatami co złożyli aplikację ?.No kto odpowie ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!