Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do 2 października odbędzie się sześć imprez targowych: Polagra Food, Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Taropak i Smaki Regionów. Wystawcy z całego świata pokażą ponad 450 nowości.

Prezydent otwierając imprezę podkreślił, że polska żywność jest obecna na zagranicznych rynkach. "Chciałoby się, by temu towarzyszyło jednocześnie promowanie Polski" - powiedział Komorowski.

Jak dodał, żywność i smak jest częścią kultury i tożsamości narodowej. "Smaki z dzieciństwa i skojarzenia wszelkiego rodzaju, one nas kształtują i kształtować będą w przyszłości, także w ramach integrującego się świata zachodniego" - powiedział Komorowski.

"Nasze polskie smaki, kuchnia, dania, nie muszą stać w sprzeczności z trendami współczesnymi i modami różnego rodzaju" - dodał.

Podczas targów zaplanowano międzynarodową konferencję nt. 25 lat polskiego sektora rolniczego oraz perspektyw jego rozwoju. Weźmie w niej udział wielu zagranicznych gości, w tym ministrów rolnictwa z innych państw.

Podobał się artykuł? Podziel się!