Podczas uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego laureatom konkursu AgroLiga 2011 zostały wręczone listy gratulacyjne, puchary i dyplomy. Odebrało je kilkudziesięciu rolników, którzy są liderami nowoczesnej produkcji rolnej w swoich regionach i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych.

W uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowo-badawczej na rzecz rozwoju sadownictwa prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Eberharda Makosza.

Gratulując odznaczenia Bronisław Komorowski podkreślił, że za tym wyróżnieniem kryją się realne osiągnięcia i sukcesy całego środowiska sadowników polskich oraz środowiska naukowego pracującego na rzecz polskiego sukcesu w tej dziedzinie. - To dobry punkt wyjścia, żeby (...) podkreślić jednocześnie to, że Polska jest absolutną potęgą, jeśli chodzi o produkcję jabłek - powiedział prezydent.

- To jest miarą sukcesu, ale także miarą tego, co można osiągnąć w warunkach polskiego rolnictwa i przetwórstwa żywności - ocenił prezydent. Dodał, że "aby sprostać konkurencji, musimy starać się wszyscy, aby polskie rolnictwo, przetwórstwo było coraz lepsze". Zaznaczył, że laureaci Konkursu AgroLiga 2011 są dobrym przykładem dla innych.

Konkurs AgroLiga 2011 organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

Podobał się artykuł? Podziel się!