Ciśnienie w południe w Warszawie 993 hPa i spada.

W piątek na południowym wschodzie kraju pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, na Pojezierzu Mazurskim i Suwalszczyźnie początkowo także deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od 3 st. na wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i północy dość silny i porywisty, w porywach do 20 m/sek., na Wybrzeżu do 25 m/sek., południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym zachodzie i północy przechodzące w deszcz ze śniegiem, a na Pomorzu Zachodnim w śnieg. Temp. min. od -1 st. miejscami na Pomorzu do 2 st. na wschodzie i w centrum. Temp. maks. od 2 st. na północnym zachodzie do 5 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na północy początkowo dość silny i porywisty, stopniowo słabnący, południowo-zachodni skręcający na zachodni.

W Warszawie w piątek początkowo pogodnie, potem wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 15-18 m/sek., południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w dzień możliwy także deszcz ze śniegiem. Temp. min. 2 st. Temp. maks. 4 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!