- Dla nowoczesnego rolnictwa jedną z najważniejszych rzeczy jest dobra i przemyślana promocja naszej żywności. Chodzi o to, aby przy okazji takich Targów jak FARMA pokazać, że rolnicy wraz z przetwórcami wytwarzają dobre produkty. Jest to także świetna okazja do pokazania się na wspólnym unijnym rynku i przekonania innych, że mamy dobrą i zdrową żywność – powiedział minister Wojciech Mojzesowicz.

Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich przedstawił najważniejsze wydarzenia, które przewidziane są podczas trzech targowych odsłon - Polagry Food, Polagry Tech i Polagry Farm. Pierwsze dwie imprezy odbędą się w dniach 17-20 września br., a FARMA w dniach 28-30 września br - te ostanie to będą typowe targi dla handlu i gastronomi. - Atrakcją tegorocznych Targów będzie dzień chiński, podczas którego będzie można nawiązać wiele kontaktów handlowych z prężnie rozwijającym się chińskim rynkiem zbytu dla naszych towarów rolno – spożywczych

Prof. Eugeniusz Herbut poinformował o odbywającej się równolegle z targami FARMA Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych  - Na szczególną na uwagę zasługuje wystawa zwierząt rodzimych, w której zaprezentuje się 58 wystawców z całego kraju.  

W sumie, na targach FARMA 2007 będzie ponad 800 wystawców i hodowców z 13 krajów świata (Polska, Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Holandia, Francja, Hiszpania, Izrael, Niemcy, Szwecja, Włochy i Wielka Brytania) przyjedzie do poznania na najważniejsze spotkanie branży hodowlanej w kraju i jedno z największych w Europie. Międzynarodowe Targi Poznańskie FARMA odbędą się 28 - 30 września 2007.   

 Więcej na temat FARMA 2007 na stronach farmer.pl  

 Źródło: Farmer.pl  

Podobał się artykuł? Podziel się!