Dziś minister rolnictwa, za pośrednictwem Wydziału Współpracy z Organizacjami, Związkami i Samorządem Rolniczym MRiRW, przesłał na adres wskazany przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego dokument, w którym odniósł się do postulatów protestujących rolników.

Jak informują protestujący, „informacje oraz propozycje rozwiązań wskazane przez Pana Ministra są przedmiotem analizy Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego (MKP RWZ), Społecznego Zespołu Ekspertów przy MKP RWZ oraz Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej”.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi potwierdził, że zgodnie ze złożoną deklaracją, w dniach 28-29 grudnia 2012 r., przewiduje spotkanie z rolnikami z województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie. Podczas spotkania chciałby omówić, po raz kolejny, zgłoszone postulaty.

Przypomnijmy, że jednym ze wskazanych przez MKP RWZ warunków prowadzenia rozmów ze stroną rządową było przekazanie pisemnej wersji propozycji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!