Dziennik informuje, że ludowcy wykorzystują do promowania się Europejski Fundusz Rolny, który jest przeznaczony wyłącznie na rozwój wsi i nie może być używany do celów politycznych, np. kampanii wyborczej polityka czy partii.

Takie działania "GPC" zarzuca m.in. ministrowi rolnictwa Markowi Sawickiemu (chodzi o opłacony z Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich artykuł tego polityka na łamach "Tygodnika Ciechanowskiego") i marszałkowi woj. świętokrzyskiego Adamowi Jarubasowi.

- Zgłoszenie takich przypadków do KE należy do polskich władz. Powinny one ukarać takiego polityka, a pieniądze, które zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, powinny zostać zwrócone UE - powiedział gazecie Johann Reyniers, rzecznik Dyrekcji Generalnej Rolnictwa i Rozwoju Wsi Komisji Europejskiej.

Maciej Wąsik z PiS-u zapowiada, że zwróci się w tej sprawie do Państwowej Komisji Wyborczej i prokuratury. Twierdzi, że to skandal i nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Podobał się artykuł? Podziel się!