Akcja nawiązuje do 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - powiedział PAP rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

- PSL pokazuje, jak bardzo środki europejskie wpłynęły na rozwój Polski lokalnej, terenów poza wielką aglomeracją - podkreślił.

Nieoficjalnie politycy PSL przyznają, że ich kampania odpowie na zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o trudnej sytuacji na polskiej wsi.

- Walczymy z PiS o głosy na wsi. Kaczyński patrzy na wieś przez szare okulary. My chcemy pokazywać pozytywy - wyjaśnia jeden z ludowców.

Kosiński podkreślił, że tereny wiejskie skorzystały najbardziej na członkostwie Polski w Unii Europejskiej. - Nie mogą o tym zapomnieć mieszkańcy wsi, dlatego apelujemy o wysoką frekwencję w wyborach europejskich właśnie do tych, którzy mieszkają w Polsce lokalnej - zaznaczył.

Pierwszy "bus europejskich dokonań" pojawił się we wtorek w gminie Długosiodło w powiecie wyszkowskim. Następne mają ruszyć w najbliższych dniach.

Wyjątkiem będzie Podkarpacie, gdzie unijne inwestycje będzie promował autobus wspierający kampanię "jedynki" na tamtejszej liście PSL - ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Podobał się artykuł? Podziel się!