Przy każdym stoisku można było odnaleźć jakiś element, który wyróżniał daną gminę spośród innych. Zespół oznaczony numerem 1 – Urząd Miejski Gminy Rakoniewice, przy okazji rywalizacji, postanowił wypromować Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, zakładając charakterystyczne stroje oraz uruchamiając co jakiś czas strażacką syrenę...

Z zachwytem można było przyglądać się profesjonalnym strojom kucharzy z Gminy Rawicz, która grillowanie opanowała do perfekcji, czego przykładem był zarówno wystrój stanowiska jak i przyozdobienie potraw. W oczy rzucało się hasło „Zdrowa Kargowa”. Przedstawiciele samorządu twierdzili, że sekret wyśmienitego smaku przygotowanych przez nich dzisiaj potraw tkwi w dodatkach, którymi są zaprawy domowej roboty oraz owoce pochodzące z ekologicznego sadu.

święto świni

Opis: święto świni

Urząd Gminy Zbąszyń nazwał swój zespół „Zbąszyński Plyndze”, na cześć gwary wielkopolskiej oraz faktu, iż w każdy piątek, co trzecia gospodyni z gminy Zbąszyń przygotowuje na obiad właśnie plyndze (placki ziemniaczane). W Siedlcu pojawiła się także drużyna „Grillomaniaków z Siekierczyna”. Jak kibicowała publiczność zgromadzona wokół stołu: „Nie ma haka ani klina, na drużynę z Siekierczyna”.

Natomiast przy stoisku Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu grillowało mięso, przygotowując się tym samym na kolejny, dzisiejszy wyjazd, tym razem do Leszna. Przy okazji Panowie serdecznie zapraszają na Jarmark Chmielno-Wiklinarski, który odbędzie się w dniach 29-31.08 br. w Nowym Tomyślu.

Urząd Miejski w Wolsztynie przygotował specjalną potrawę z karkówki, którą podano w taki sposób, że przypominała lokomotywę z wagonem i torami, co zresztą związane jest z nazwą drużyny „Grillowy Parowóz” oraz z faktem, iż Wolsztyn słynie z Parowozów.

Gmina Opalenica zapraszała na Smalec Rycha z czerwoną papryką oraz przyprawami, przygotowany według specjalnej receptury, objętej ścisłą tajemnicą. Smalec powstał na cześć Burmistrza Opalenicy Pana Ryszarda Napierały.