Oscypek waży 11,5 kg. Ser jest dziełem żywieckich baców, którzy stworzyli go na ubiegłorocznej imprezie "Oscypek Fest". Po południu w niedzielę zaoferowano za niego 5 tys. zł. 30-centymetrowy amonit jurajski, ofiarowany przez miejscowy magistrat, osiągnął cenę 2,5 tys. zł.

"Liczymy, że ta cena jeszcze znacząco wzrośnie. Wiele osób deklarowało większe wpłaty, nawet po 10 tys. zł, ale zamierzają się włączyć do licytacji dopiero ok. godz. 20." - powiedział PAP organizator śląskiego finału Krzysztof Piotrowski.

Podczas imprezy, odbywającej się w Zawierciu, dla publiczności zagrali m.in. Mika Urbaniak, Artur Rojek, Andrzej Smolik i Tomek Makowiecki.

Śląska policja zanotowała dotychczas dwa incydenty związane z WOŚP. W Siemianowicach dwie 16-latki zbierające pieniądze na rzecz Orkiestry pęsetą wyjęły z jednej z puszek 20 zł. Zostały przekazane rodzicom - powiedział PAP nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

W Katowicach nieustaleni dotychczas sprawcy chcieli wyrwać puszkę 21-letniemu wolontariuszowi. "Podjechali samochodem, w wyniku szarpaniny puszka się rozerwała. Część pieniędzy znalazła się w samochodzie, część na ulicy" - powiedział Bieniak.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!