PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rekordzista na traktorze. W alkomacie zabrakło skali

Rekordzista na traktorze. W alkomacie zabrakło skali Ciągnik został zatrzymany, a upojony traktorzysta trzeźwiał w szpitalu. Foto: Policja

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 18-04-2018 07:25

Tagi:

Nie wiadomo dokładnie, ile alkoholu miał w organizmie kierowca ciągnika, którego policjanci zatrzymali w gminie Zbąszynek (woj. lubuskie). W alkomacie skończyła się bowiem skala…



Uwagę policyjnego patrolu przykuł traktor zakopany w polu. Gdy się zatrzymali, zobaczyli ludzi prowadzących słaniającego się na nogach mężczyznę. Okazało się, że to pijany w sztok… kierowca ciągnika. Świadkowie zeznali, że mężczyzna w takim stanie jeździł nie tylko po polu, lecz także po gminnych drogach.

Policjanci poddali 35-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ku ich zdziwieniu w urządzeniu kontrolnym skończyła się skala. Wykazało one ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie i pobrano mu krew do badań.

Traktorzysta-rekordzista nie posiadał również prawa jazdy – stracił je właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty do 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • mrke 2018-04-20 16:14:32
    to gość pojechał po całości, kiedyś podobno to była ilość śmiertelna a teraz nie jeden raz się słyszy ze ktoś dawał radę jeszcz ekierować, ostatnio oblewaliśmy nowe mieszkanie i troche mnie poniosło, spraedzałem się alkohitem iw yszło mi coś kolo 1,5 promila, ledwo się trzymałem na nogach, dobrze ze błem u siebie bo chodzić to chyba bym nie był w stanie a co mówić o jeździe
  • nie naiwny 2018-04-19 09:02:47
    Przy wypełnianiu ewniosku się mu tak porobiło
  • znaffca 2018-04-19 08:49:25
    Oj tam, oj tam... alkomat był wyskalowany na Europę Zachodnią, a traktorzysta pochodził z importu z Europy Wschodniej, dlatego zabrakło skali.
  • adikkk 2018-04-19 06:53:10
    "Świadkowie zeznali, że mężczyzna w takim stanie jeździł nie tylko po polu, lecz także po gminnych drogach." No tak, a na co dzień to koledzy....
  • atam 2018-04-18 19:20:47
    naprawdę nie ma już o czym pisać??????????????????????????????????????? ale mi SENSACJA ! w mieście w czterech ścianach jak pijesz nikt Cię nie spotka a na wsi... wszyscy Cię widzą.....
  • wstyd 2018-04-18 14:13:38
    na wsi jezdzenie po pijaku to norma-wieś pije na potegę z 500+
  • MAŁYGREK 2018-04-18 14:10:37
    To jest dowód terroryzmu tego pseudopaństwa nad Polakami. Dopóki nie wyrządzisz komuś krzywdy - nieważne - na trzeźwo czy po pijanemu - niczyja sprawa, czy jazdę po alkoholu czy po soku kapuścianym. Won! Karać można jedynie za realnie dokonane przestępstwo, a nie za stan, który rzekomo może sprzyjać przestępstwu. idąc takim torem myślenia należy natychmiast pozamykać wszystkich polityków, bo to co oni wygadują,jest bardziej niebezpieczne niż jazda po wypiciu alkoholu. Uwazam, że wszyscy Polacy powinni jednego dnia sie upić, ale tak porządnie, wsiąść za kierownice, jechać spokojnie powolutku i pokazać tej terroryzującej naród swołoczy trzeci palec. WSZYSTKICH NAS NIE POZAMYKAJĄ, A MUSI IM PÓJŚĆ W PIĘTY, A JAK NIE - TO WON Z POLSKI!
  • rolnik polski 2018-04-18 09:06:52
    @broń do szafy - zgadzam się z Tobą co do płacenia odszkodowań, zwierzyna Skarbu Państwa niech płaci. Co do modelu łowieckiego to sami jesteście winni temu że jest taki a nie inny i bronicie wszelkich zmian od 1952 roku jak Bierut go zadekretował. To PZŁ czyli wasi delegaci bronią takiego uregulowania jak jest. To Wy dzierżycie monopol na polowania, To Wy uważacie się za wybrańców, którym należy się przywilej polowania, to Wy nie szanujecie czyjejś własności, to Wy kosztem rolnika hodujecie zwierzynę w nadmiarze itd.
    Zmiany są nieuniknione i o wiele głębsze jak wprowadziła je ostatnia zmiana w prawie. Po pierwsze prawo do ochrony swojej własności, co nastąpi już niebawem patrząc co dzieje się na obszarach z ASF-em, gdzie myśliwi praktycznie zaprzestali polowań na dzika.
  • ursus 2018-04-18 08:53:36
    Trzydziestką jak koniem, sama do domu zaprowadzi.
  • Szczepan 2018-04-18 07:59:57
    moja krew. my ze szwagrem jak się przy jakiejś robocie nie nabzdryngolimy to nic nie urośnie. W żniwa to takiego gonga miałem, że zgubiłem w nocy przyczepę a szwagier wracał na czworakach. Ale było się z czego cieszyć 9,5 tony pszeniczki z hektara uleciało. Zaraz ktoś powie, że rolnik to chlor. Żebyście widzieli, jak plebanki piją, sumienie naszego narodu. Z ambony krzyczy "nie pić", a po mszy wieczornej tankowanie. U mnie we wsi to ostatnio widziano młodego proboszcza jak na golasa "pełzał" po ogrodzie. Z resztą nie sam... Jakaś jasnowłosa też nie była w lepszym stanie. Takie domówki odchodzą. Zjedzie pół dekanatu to impreza jakich mało. Widać tak musi być, że na wsi się pije. Znaczy jawnie. A mieście to mówią, że są lepsi, bo piją pokryjomu, nawet się nie podzielą...