PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnictwo tropikalne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Rolnictwo tropikalne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Podstawy rolnictwa tropikalnego - to nowy kierunek studiów na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, który ma ruszyć już jesienią 2014 r. To pierwsza taka specjalizacja w Polsce. Uczelnia ma zamiar rekrutować studentów na całym świecie.Jak powiedziała rzeczniczka uczelni Małgorzata Wanke-Jakubowska, studia na kierunku Principles for Tropical Agriculture będą się odbywać w języku angielskim i są płatne.

"Porozumieliśmy się z firmą rekrutacyjną, która ma poszukiwać studentów na ten kierunek na całym świecie. Spodziewamy się, że będą to osoby z całego świata, m.in. z Afryki, Indii czy Ameryki Południowej" - dodała rzeczniczka.

Jak podkreśliła, przygotowania do otwarcia tego kierunku trwały na uczelni kilka lat. Studenci będą mogli zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również odbyć specjalistyczne praktyki.

Program studiów jest bardzo obszerny i przewiduje kształcenie studentów zarówno z zagadnień produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej oraz m.in. hydrologii, technologii żywności, genetyki czy inżynierii rolniczej.

Pomysł utworzenia takiej specjalizacji wynika zarówno z ocieplenia klimatu, jak i wiąże się z przewidywanym wzrostem ludności - szczególnie w tzw. krajach trzeciego świata. Zdaniem fachowców popyt na żywność do 2030 r. wzrośnie o 40 procent, co wymusi rozwój produkcji rolnej szczególnie na terenach tropikalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • sadziu 2014-06-16 19:52:22
    trudno powiedzieć czy to bezczelność czy bezgraniczna desperacja? Szkoda tylko tych studentów - zapłacą ciężkie pieniądze za iluzję. Nie mam wątpliwości, że prowadzący wiedzę czerpać będą z Wikipedii. A praktyki to odbędą się zapewne w Palmiarni (po gruntownym remoncie z funduszy unijnych)
  • obserwator 2014-06-16 18:16:27
    pfff
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!