PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Rolnicy potrzebują pomocy

Zasiewy wymarznięte, brak materiału siewnego. I znikąd pomocy - taka jest sytuacja w wielu gospodarstwach.- Jestem oburzony postawą wojewody bydgoskiego Ewy Mes z PSL, która niby uważa się za rolnika, a chowa głowę w piasek i nie podejmuje decyzji o ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej - mówi Marcin Wypijewski, rolnik z Lubomina. - Szukałem materiału siewnego w okolicy, byłem też w Wielkopolsce i w Łódzkiem, ale nigdzie go nie ma.

Zdaniem rolnika, w okolicy Brodnicy sytuacja wygląda lepiej, ale wszędzie w pobliżu jest podobnie - wszystkie zasiewy trzeba przesiać.

- Zasieję i też pojadę, żeby wspomóc protestujących w Bydgoszczy - zapowiada Marcin Wypijewski.

Rolnik nie czeka na oszacowanie strat przez komisję. Zgłosił wymarznięcia przed tygodniem, ale jeszcze nikt się do niego nie wybrał. Nie martwi się jednak, że komisja nie potwierdzi wymarznięć - wszystkiego na pewno nie zdąży obsiać, zostawia część pola na kukurydzę, którą wysieje na końcu.

- Firmy ubezpieczeniowe oszukują - mówi. - Nie opłaci się ubezpieczać upraw. Kuzynowi w ubiegłym roku odszkodowanie nawet nie pokryło składki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • mada 2012-04-03 18:54:10
  a ja mam do sprzedania ok 500 kg owsa do siania po 80 zł za q i nikt nawet nie zapyta
 • rolnik 2012-03-28 19:50:33
  Media juz od dawna są stronnicze i stoją po stronie rządu i platformy a im jak wiadomo nie na ręke jest wypłacanie jakiej kolwiek pomocy! Niedługo to będzie jak w Rosji tv będzie mówic co nakarze jej rząd.
 • kolo 2012-03-27 20:53:36
  w nszej gminie komisja jak wstanie od biurka to tylko zrobic kawe protokoły strat pisze się przy przyjmowaniu wniosków więc poco ten cały cyrk
 • emolow 2012-03-27 20:12:15
  Zboża ozime wymarzły a media z
  "Wiadomościami" na czele pod kierownictwem Kraśki
  milczą. Bojkot Kraśki. Nadzieja w Ziemcu
 • jeszcze rolnik 2012-03-27 14:38:39
  hehe ubezpieczenie nie pokrylo składki, no i jak tu żyć w tym dzikim kraju, odszkodowania z kół łowieckich nie pokrywają nawet 50-60% szkód , rolnicy strajkują nikt o tym nie wspomina. a właśnie teraz leci w tefalen 24 o strajku spotersow w warszawie, o miasteczku namiotowym pod kancelarią premiera. kolega 11 dni temu zgłosił zezarcie rzepaku przez jelenie, do dziś koło nie szacowało, jak poda ich do sądu to będą twierdzić ze rzepak wymarzl, gdzie tylko rzepak przeżył. sąd nawet pod rozwagę nie weźmie ze koło miało obowiązek szacować w terminie 7 dni od zgłoszenia. oj będzie bieda na jesieni, zboże drogie, posza droga, mąka droga chleb drogi wszystko drogie, jak żyć panie premierze, jak żyć...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!